Kosynierka obroniona!

WKS Śląsk II Wrocław obronił atut własnego parkietu! W sobotni wieczór podopieczni Łukasza Grudniewskiego pokonali AZS AGH Kraków 87:80.

WKS Śląsk II Wrocław – AZS AGH Kraków 87:80 Statystyki

Po dość wyrównanym początku, krakowianie rozpoczęli budować swoją przewagę. Dzięki trójkom Dawida Golusa oraz punktom Kacpra Mąkowskiego, AGH odskoczył na czternaście punktów (4:18). Pojedynczymi zagraniami próbowali reagować Wojciech Siembiga oraz Joe Bryant Jr., ale niezawodnie odpowiadał wspomniany wcześniej Kacper Mąkowski. Późniejszy serial 14:2 w wykonaniu Siembigi, Bereszyńskiego i Bryanta Jr. sprawił, że po 10 minutach krakowscy akademicy prowadzili 27:22.

W kolejnej ćwiartce do punktującego Amerykanina na listę strzelców dopisał się Przemysław Kociszewski. Ich celne trafienia dawały po niespełna 180 sekundach remis (31:31). Przyjezdnych na prowadzeniu trzymały udane rzuty z gry Arkadiusza Adamczyka, a także Mateusza Orłowskiego (35:41). W końcówce pierwszej połowy uruchomił się Aleksander Leńczuk. Dzięki jego trafieniom przy wsparciu Kociszewskiego i Bryanta Jr., rezerwy Śląska schodziły na przerwę z trzypunktowym prowadzeniem.

Po przerwie produktywnie swoje minuty wykorzystywał Bryant Jr., dostarczając następne punkty dla wrocławskiej ekipy. Przez parę chwil 23-latkowi dotrzymywali tempa Komenda, Golus, a także Orłowski. Po kolejnych akcjach wrocławskiego rozgrywającego, a także trafieniach Siembigi i Nowickiego, rezerwy Wicemistrza Polski osiągnęły pułap czternastu „oczek”. Akademicy do końca tej dyszki nadrobili większą część deficytu, który skutecznie skracali Komenda, Adamczyk i Orłowski (69:63).

W czwartej kwarcie po następnych interwencjach Komendy i Ciesielskiego, AGH miał stratę dwóch posiadań do ekipy z Dolnego Śląska (74:70). W dobrych momentach gospodarze mogli liczyć na Kankowskiego, Bryanta Jr., a także Leńczuka, którzy zwiększyli przewagę do dziewięciu punktów. Krakowianom do końcowej syreny zabrakło sił do wywrócenia meczu do góry nogami. Ostatecznie WKS Śląsk II Wrocław wybronił swój parkiet, pokonując krakowskich akademików 87:80.

Dla zwycięzców 33 punkty, 6 zbiórek i 6 asyst zainkasował Joe Bryant Jr.. W krakowskim zespole brylował Mateusz Orłowski, autor 21 punktów. Ponadto Damian Ciesielski do 10 punktów rozdał aż 12 asyst.