ŁKS znów lepszy od Noteci

ŁKS Coolpack Łódź ponownie pokonuje KSK Ciech Noteć Inowrocław! W środowym hicie 24.kolejki grupy A, łodzianie pokonują na wyjeździe inowrocławską ekipę 80:70.

KSK Ciech Noteć Inowrocław – ŁKS Coolpack Łódź 70:80 Statystyki

Inowrocławianie lepiej weszli w spotkanie, prowadząc po trójkach Cezarego Karpika i Michała Samolaka 9:4. Sytuację starali się zmienić: efektownym wsadem Jakub Karwowski, a także akcją 2+1 Kacper Dominiak. Jednak dwie następne trójki dla miejscowych dopisał Mikołaj Grod (16:9). W późniejszym czasie do punktującego Karwowskiego dołączyli Kulon, a także Kolasiński. Tym samym po 10 minutach zawodnicy Noteci mieli nad łódzkim ŁKS-em przewagę dwóch posiadań (20:16).

W następnej ćwiartce gospodarze wrócili do wyższego prowadzenia po udanych trafieniach Karpika, Stańczuka i Szczepańskiego. Natomiast łódzką drużynę starał się trzymać w grze Kulon. Przewaga przez większą część drugiej kwarty trzymała się w granicach 4-7 punktów z korzyścią dla Noteci. Przed zmianą stron dorobek punktowy dla podopiecznych Huberta Mazura powiększyli Mikołaj Grod oraz Piotr Robak. Finalnie po 20 minutach Noteć wygrywała 36:28.

Po dłuższej przerwie gracze Jarosława Krysiewicza skutecznie gonili gospodarzy przy pomocy następnych punktów Kulona, Karwowskiego i Dominiaka (38:35). Miejscowi bronili korzystnego wyniku przy pomocy trafień zza łuku Karpika i Robaka, prowadząc w połowie tej części ośmioma punktami. Później swoje dobre momenty mieli Norbert Kulon oraz Nataniel Kolasińskiego. Głównie dzięki ich trafieniom łodzianie potrafili wyjść na przód. Równowagę starali się przywrócić Robak, a także Szczepański. Ostatecznie po trójce Kolasińskiego, ełkaesiacy objęli prowadzenie po 30 minutach (50:52).

Ten sam zawodnik decydującą partię rozpoczął od zdobycia siedmiu punktów na swoje konto. Jednak w inowrocławskiej ekipie skutecznie wtórowali mu Stańczuk oraz Robak. Następnie po kolejnych udanych rzutach Kolasińskiego, łodzianie odskoczyli na dziesięć punktów (56:66). Nieco później zespoły naprzemiennie zdobywały punkty z rzutów wolnych, ale czas pozytywnie płynął na korzyść przyjezdnych. Wynik starali się zmienić Marcin Marcinkowski, Aleksander Filipiak oraz Michał Samolak. Ostatecznie najważniejsze punkty na zwycięstwo dla gości trafiali Urban, a także Kolasiński. ŁKS Coolpack Łódź po raz drugi był lepszy od inowrocławskiej Noteci, pokonując ją na wyjeździe 80:70.

Dla gości 24 punkty rzucił Nataniel Kolasiński. Dla gospodarzy po 13 punktów rzucili Cezary Karpik oraz Mikołaj Grod.