Setki w Pruszkowie i Stolicy. Przekonujący triumf Żubrów oraz Tura

Czwarta seria gier na drugoligowych parkietach na Mazowszu dała kilka przekonujących zwycięstw. Bez większych przeszkód Żubry pokonały stołeczną Isetię, Znicz ograł Legion, a Tur rozwalił warszawską Ochotę. Energa Basket Warszawa także wyszła zwycięsko, ogrywając Kolejarza Basket Radom. Osłabiona Trójka Żyrardów nie poradziła sobie z Sokołem. Oto raport prosto z grupy mazowieckiej.

Żubry Chorten Białystok ponownie bez większego trudu zdołały ograć swojego oponenta. Jednak w premierowej odsłonie mieliśmy mocno zażartą walkę. Dzięki dobremu zaangażowaniu Patryka Jankowskiego, Tomasza Rudko, a także Jakuba Janika, Isetia zdołała uzyskać trzypunktowy zapas. Białostocczanie mogli liczyć na mocne wsparcie od Huberta Wyszkowskiego, Karola Obarka, a także Arkadiusza Zabielskiego. W ten sposób premierowa kwarta skończyła się minimalny prowadzeniem miejscowej drużyny (21:20). Podobny scenariusz miał też miejsce bez większość drugiej kwarty, gdzie drużyny na zmianę wyszły na przód. Lepszą końcówkę pierwszej połowy rozegrali gospodarze dzięki interwencjom Wyszkowskiego, Zabielskiego i Obarka (47:35). Po zmianie stron koszykarze Krzysztofa Kalinowskiego mieli pełną kontrolę nad meczem, wytaczając kolejne mocne argumenty. Ostatecznie Żubry wygrały to starcie 98:67.

Twardy bój przez pierwszą połowę był również w Pruszkowie. Koszykarze Antoniego Daykoli dzielnie walczyli z miejscowym Zniczem, licząc na dobrą dyspozycję Przemysława Lewandowskiego oraz Mikołaja Motela. W premierowej odsłonie gracze w żółtych strojach mieli ośmiopunktową zaliczkę dzięki udanym zagraniom Huberta Miłaka, Macieja Czemerysa, a także Bartosza Proczka. Wspomniany wcześniej duet Lewandowski-Motel 22 punkty, wygrywając minimalne tę odsłonę 29:28. Potem zespoły nieco obniżyły loty w ofensywie, ale ciut lepiej prezentowali się gospodarze. Dobry fragment w ataku zaliczyli Łukasz Bonarek do spółki z Wojciechem Rajkowskim. Do przerwy z trzypunktowym prowadzeniem schodził Znicz (46:43). Po dłuższej pauzie bardziej zmotywowani weszli podopieczni Michała Spychały, którzy mogli liczyć na bardzo dobrą dyspozycję Munyamy, Bonarka, Czemerysa i Proczka. Finalnie Znicz wygrał z Legionem 100:76.

Większych kłopotów z pokonaniem rywala nie mieli także zawodnicy Energi Basket Warszawa. Podopieczni Axla Olesiewicza mocno zdominowali pierwszą połowę (63:32), przez co w drugiej mogli spokojniej kontrolować wydarzenia na parkiecie. Stołeczni pokazali poukładany, a zarazem zespołowy basket, rozdając aż 35 asyst. Każdy ze stołecznych graczy zaliczył punktowo występ. Po 15 punktów rzucili Patryk Gospodarek, a także Norman Zuber. Dla radomskiego Kolejarza 25 punktów, 9 zbiórek i 6 asyst zdobył Kacper Rojek. Swoje zadanie odbębnili także gracze KKS Tura Basket Bielsk Podlaski, którzy nie dali większych szans stołecznej Ochocie, wygrywając jednostronne widowisko 79:42.

KS Księżak Łowicz oraz Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka również wyszły zwycięsko w swych wyjazdowych pojedynkach. Łowiczanie pokonali w Kozim Grodzie rezerwy Startu Lublin 81:70 przy bardzo dobrych dyspozycjach Marcina Uliczki (22 pkt, 14 zb), Mateusza Fatza (22 pkt, 9 zb), a także Daniela Kotwasińskiego (21 pkt, 5 as, 4 zb). Natomiast Sokół wygrał w Żyrardowie z osłabioną Trójką 97:88. Ponownie do sukcesu włączyli się gracze na co dzień występującej w pierwszoligowej Polonii. Michał Szymański ukończył zawody na 27 punktach i 5 zbiórkach, a Adam Anusewicz dopisał 18 „oczek” i 4 zbiórki. W żyrardowskim obozie nie pomogła dobra dyspozycja Damiana Orębskiego, autora 25 punktów i 5 zbiórek.