SKS bliżej brązu!

SKS Starogard Gdański w pierwszym spotkaniu w ramach dwumeczu o 3.miejsce wysoko pokonał HydroTrucka Radom 110:79. Rewanżowe spotkanie o brązowy medal w środę o godzinie 18:00 w Radomiu. Transmisja na platformie Emocje.TV.

SKS Starogard Gdański – HydroTruck Radom 110:79 Statystyki

Początkowo zespoły naprzemiennie wymieniały się ciosami. Dzięki dobrym zagraniom Kaheema Ransoma radomianie mieli po 180 sekundach gry trzypunktowy zapas (8:11). Kontakt z oponentem starali się trzymać Wojciech Czerlonko, a także Jakub Motylewski. Później Czerlonko oraz Ransom dorzucili dla swoich ekip po celnej trójce. Po akcji „and one” Amerykanina przyjezdni wciąż utrzymywali przewagę dwóch posiadań (17:21). Następnie czteropunktową akcją popisał się Piotr Lis, a trójki Daniela Ziółkowskiego i Kacpra Burczyka pozwoliły SKS-owi wyjść na +4 (27:23). Premierową odsłonę zamknęły trafienia z gry Daniela Venzanta i Michała Sadły. Po 10 minutach gry Diabły prowadziły 29:26.

W kolejnej ćwiartce korzystny rezultat dla starogardzian starali się trzymać Venzant, a także Burczyk. Jednak dzięki dobrym zagraniom Jakuba Zalewskiego, Kacpra Rojka i Daniela Walla, HydroTruck po 3:30 sekundach drugiej części widowiska doprowadził do remisu (36:36). Po krótkiej wymianie koszy z obu stron lepszy moment w swej grze miał Motylewski. Dzięki jego punktom Kociewskie Diabły miały pięć „oczek” w zapasie (45:40). Do przerwy korzystny wynik dla podopiecznych Kamila Sadowskiego podwyższył Filip Małgorzaciak, aplikując trójkę, a także punkty z rzutów wolnych (3/3). SKS wygrywał po pierwszej połowie 53:44.

DRUGA POŁOWA

Po dłuższej pauzie gospodarzom udało się uciec na czternaście punktów po trafieniu zza łuku Venzanta, a także wykorzystanych wolnych przez Małgorzaciaka. Próbę odrabiania zaległości do miejscowych podjęli się Sadło, a także Zegzuła. Jednak po stronie miejscowych doskonale prezentowali się Janiak oraz Małgorzaciak. Po ich celnych rzutach z gry przewaga zawodników z Kociewia sięgnęła dwudziestu „oczek” (70:50). Radomską drużynę do gry starali się pobudzić Zalewski, Wall i Sadło, ale fantastyczny moment w ataku mieli Janiak, a także Burczyk. Tym sposobem po trzech kwartach Diabły uzyskały wyraźne prowadzenie – 87:57.

Ostatnia partia tej potyczki już niczego nie mogła zmienić. W radomskim zespole wyróżniali się Patoka, Jeszke oraz Zegzuła. Po przeciwnej stronie parkietu pod obręczami skuteczni byli Czerlonko oraz Motylewski. Starogardzianom już do końcowej syreny nic złego nie mogło się wydarzyć. Ostatecznie SKS Starogard Gdański bardzo pewnie wygrał z HydroTruckiem Radom 110:79. Z taką zaliczką starogardzianie pojadą na środowe, rewanżowe spotkanie w Radomiu.

Dla Diabłów 22 punkty i 6 zbiórek trafił Filip Małgorzaciak. Tyle samo „oczek” (22) dopisał Wojciech Czerlonko. Dla HydroTrucka 18 punktów, 7 asyst i 4 zbiórki dał Kaheem Ransom.

fot. Janek Narloch

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *