Trójkolorowi znów lepsi od AGH

GKS Tychy ponownie lepszy od krakowskich akademików! Na otwarcie 29.kolejki zaplecza ekstraklasy podopieczni Tomasza Jagiełki pokonali AZS AGH Kraków 92:84.

GKS Tychy – AZS AGH Kraków 92:84 Statystyki

Tyszanie narzucili swoje tempo gry dzięki pierwszym trafieniom z gry Macieja Koperskiego i Pawła Zmarlaka (8:2). Jednak akademicy dzięki trójkom Mateusza Orłowskiego, Kacpra Mąkowskiego i Kaheema Ransoma nie tylko nadrobili zaległości, ale także wyszli na prowadzenie (11:12). Miejscowi bardzo szybko złapali kilkupunktową zaliczkę po celnych akcjach m.in. Sebastiana Bożenko czy też Iliana Węgrowskiego. Finalnie po tej części tyszanie mieli 11-punktową zaliczkę (29:18). W drugiej kwarcie krakowianie nadrabiali punkt po punkcie straty, aby po kolejnej trójce Mąkowskiego i punktach spod tablicy Komendy tracić jedynie jedno posiadanie (35:33). Do przerwy miejscowi uzyskali znów wyższą zaliczkę po dobrych rzutach Szymona Szmita i Karola Kamińskiego (47:40).

Po przerwie gospodarze uciekli na pułap piętnastu punktów po udanych interwencjach pod tablicami Szymona Walskiego i Sebastiana Bożenko. Koszykarze Tomasza Zycha bez Damiana Ciesielskiego i Jana Śmiglaka nie dawali za wygraną. Dzięki następnym punktom Mąkowskiego, Komendy i Ransoma mieli do nadrobienia sześć punktów (62:56). Kilkupunktowy bufor bezpieczeństwa starali się trzymać Koperski, a także Kamiński (69:63). Emocjonująca okazała się decydująca partia, w której przyjezdni po koszach Orłowskiego, Komendy, a także wolnych Ransoma mieli na wyciągnięcie ręki GKS. Ostatecznie w decydujących momentach ważne trafienia trafiał Kamiński. W ten sposób GKS Tychy wygrał całe zawody 92:84 i dalej liczy się w grze o fazę play-off.

Dla gospodarzy 21 punktów rzucił Sebastian Bożenko. Dla przyjezdnych 21 „oczek” odnotował Kacper Mąkowski.

fot. Michał Giel
Kamil Wróbel 

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *