Udane rewanże Polskiego Cukru Start i Arriva Polskiego Cukru

Dwa czwartkowe spotkania otworzyły dwudziestą trzecią serię meczów w Orlen Basket Lidze. W obu rywalizacjach udanie zrewanżowali się koszykarze Polskiego Cukru Start Lublin, a także Arriva Polskiego Cukru Toruń.

Polski Cukier Start Lublin – Anwil Włocławek 88:80 Statystyki

Lublinianie odnaleźli sposób na pokonanie włocławskich Rottweilerów, ogrywając ich 88:80. Włocławianie w tej rywalizacji nie mogli skorzystać z usług Tomasa Kyzlinka, a także Luki Petraska. Jednak w początkowych fragmentach spotkania przyjezdni potrafili sobie wypracować siedmiopunktową zaliczkę (12:5). Później podopieczni Artura Gronka stopniowo zmniejszali straty, aby po trójkach Daniela Szymkiewicza i Tomislava Gabricia wyjść na prowadzenie (24:22 po I kwarcie). W drugiej części do chorwackiego skrzydłowego dołączyli w ataku Jabril Durham, Barret Benson, a także Trey Wade. Dzięki ich trafieniom gospodarze do przerwy mieli osiem punktów w zapasie (49:41).

Na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty miejscowym udało się uciec na dwanaście punktów dzięki kolejnym udanym próbom Bensona i Durhama. Do końca tej części przy głosie był Anwil, który mógł liczyć na Zigę Dimeca, a także Jakuba Garbacza (64:62). Dzięki łatwym punktom spod obręczy Igora Wadowskiego i Mateusza Kostrzewskiego, Rottweilerom udało się nawet wyjść na prowadzenie na początku czwartej kwarty (66:68). Po paru minutach sytuację do stanu „pierwotnego” przywrócili Benson, O’Reilly, a także Durham. Dwaj ostatni zawodnicy w kulminacyjnym momencie trafiali ważne punkty z rzutów wolnych, dając triumf lubelskiemu Startowi. W ten sposób zawodnicy z Koziego Grodu po tej wygranej wskoczyli na szóstą lokatę (bilans 13-9). Natomiast Anwil wciąż pozostaje na „fotelu lidera” (bilans 18-4), lecz ich przewagę może skrócić im Trefl Sopot.

Arriva Polski Cukier Toruń – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 101:86 Statystyki

Zdecydowane zwycięstwo, a zarazem solidny rewanż wzięli zawodnicy Arriva Polskiego Cukru Toruń, wygrywając z Krajowa Grupa Spożywcza Arką Gdynia. Świetne zawody odegrał Mate Vucić, osiągając zdobycz double-double (22 punkty, 13 zbiórek i 6 asyst). 26-letni Chorwat był nie osiągalny w strefie podkoszowej dla swoich rywali. Torunianie już w pierwszych akcjach pokazali, że są głodni zwycięstwa, odskakując po siedmiu minutach na siedemnaście punktów (25:8). Gracze Srdjana Suboticia w następnych częściach w pełni kontrolowali przebieg konfrontacji. Gdynianie wygrali ostatnią część 31:19, gdy gospodarze mieli wyraźne wypracowaną przewagę po trzech częściach (82:55). W zespole Arki po 16 punktów rzucili Andrzej Pluta oraz Bryce Alford. Torunianie wciąż liczą się w grze o play-offy (bilans 11-12), z kolei Arka (bilans 6-17) pozostaje w dolnych rejonach tabeli.