Udany rewanż HydroTrucka nad rezerwami Śląska

HydroTruck Radom wziął udany rewanż nad rezerwami Wicemistrza Polski! Ekipa Roberta Witki pokonała w sobotni wieczór wrocławian 95:84.

HydroTruck Radom – WKS Śląsk II Wrocław 95:84 Statystyki

Już od pierwszych akcji zespoły rozpoczęły równorzędną rywalizację, dzieląc punkty na wielu zawodników. Później lepszy fragment zaliczyli radomianie, w którym znakomicie spisywał się Darren Williams. Amerykanin wykorzystywał dogodne sytuację rzutowe, które po trójce dały HydroTruckowi ośmiopunktową zaliczkę (18:10). Do końcowej syreny na listę strzelców dopisali się Jakub Sadowski i Bartosz Ciechociński. Po ich zagraniach radomianie wygrywali po tej części 25:12.

W drugiej części widowiska ekipy postawiły więcej na atak, a zwłaszcza wrocławianie. Początkowo rezultat dla gospodarzy podwyższyli Ciechociński i Szymański (29:12). Potem zawodnicy Łukasza Grudniewskiego zareagowali dziewięciopunktowym serialem głównie dzięki udanym akcjom Przemysława Kociszewskiego i trójce Aleksandra Leńczuka. Jednak na posterunku był Darren Williams, dając ponownie dwucyfrową zaliczkę dla HydroTrucka (34:21). Amerykanin w następnych minutach tej części był niezastąpiony, ciągnąc grę w ataku miejscowych. Wrocławianie z kolei chętniej dzielili się piłką, odnajdując dobre pozycje dla Leńczuka, Siembigi czy Nowickiego, które kończyły się zdobytymi punktami. Pierwszą połowę widowiska zamknął trójką Igor Stolarz. Tym samym po pierwszej połowie HydroTruck prowadził 50:42.

Drugą połowę goście rozpoczęli od siedmiu punktów Przemysława Kociszewskiego i lay-upu Kuby Piśli, które pozwoliły im zbliżyć do miejscowych na jedno posiadanie. Później fantastycznymi wejściami ujawnił się Jakub Sadowski, a po kolejnej interwencji Darrena Williamsa, gracze w białych trykotach wrócili do dwucyfrowej przewagi (62:51). Następnie głos zabrali goście z Dolnego Śląska, notując run 15:3. Do genialnych zagrań Piśli i Leńczuka, trójkę dopisał Bryant Jr. dającą im prowadzenie po dłuższym czasie (65:66). Ważne punkty na zakończenie tej części trafiali dla radomian z wolnych Zalewski i Szymański, a spod tablicy Williams. W ten sposób HydroTruck przed decydującą kwartą miał 5-punktową zaliczkę (71:66).

Radomianie w decydującej części odcięli zasilanie gościom, którzy jeszcze na początku tej odsłony walczyli o kontakt. Skutecznie w zaległościach pomagali Szymon Nowicki, Joe Bryant Jr., a także Aleksander Leńczuk (78:74). Najważniejszy okazał się fragment w połowie czwartej kwarty, gdy łatwe punkty zdobywali udanymi wejściami pod obręcz Dawdo oraz Ciechociński. Zza łuku skutecznie przymierzył Williams. Wrocławianie do końcowej syreny nie wiele mogli zdziałać. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się HydroTruck, który mógł liczyć na Darrena Williamsa, autora 32 punktów, 7 asyst i 4 przechwytów. Dla gości 18 punktów i 5 asyst dał Aleksander Leńczuk. Słabszy mecz zaliczył Joe Bryant Jr, aplikując jedynie 12 punktów i 4 zbiórki.

Radomianie z kompletem 9 zwycięstw i 10 porażek przesunęli się na 11.lokatę, natomiast wrocławianie z bilansem 14-4 plasują się na 4.pozycji.