Czerlonko na dłużej w Kociewiu, a Klawa nadal w Kotwicy

Wojciech Czerlonko (27 lat, 195 cm) w nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn ponownie przywdzieje barwy SKS-u Starogard Gdański. Na następny sezon w Sensation Kotwicy Kołobrzeg pozostaje także Łukasz Klawa (21 lat, 203 cm).

Czerlonko po ciężkiej kontuzji rozegrał bardzo dobry sezon w Starogardzie Gdańskim, notując znakomite spotkania m.in. w Derbach Kociewia z Decką czy BS Polonią Bytom. 27-letni skrzydłowy zagrał w 43 spotkaniach, aplikując średnio 13,6 punktu, 6,9 zbiórki, a także 3,3 asysty.

– „Bardzo się cieszę, że będę kontynuować swoją karierę w Starogardzie Gdańskim, ubiegły sezon pokazał jak ludzie tutaj kochają koszykówkę, jak żyją każdym meczem więc to ogromna przyjemność grać dla takich Kibiców!” – opowiada na oficjalnej stronie klubu, skrzydłowy SKS-u.

Czerlonko jest piątym graczem, który związał się z klubem ze Starogardu Gdańskiego. Wcześniej z Kociewskimi Diabłami podpisali umowę: Piotr Lis, Olaf Perzanowski, Mikołaj Kurpisz, a także Oskar Życzkowski.

Z kołobrzeską Kotwicą na kolejny sezon związał się Łukasz Klawa. 21-letni rzucający w ubiegłym sezonie wychodził z ławki rezerwowych zawodników. Swój najlepszy występ miał podczas domowego spotkania z PGE Turowem Zgorzelec, w którym zainkasował 16 punktów i 8 zbiórek, trafiając cztery trójki. Klawa zagrał w 38 meczach, notując przeciętnie 3,4 punktu oraz 2,7 zbiórki.

fot. Janek Narloch

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *