Dariusz Kaszowski ponownie trenerem Sokoła Łańcut

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut w przyszłym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn będzie miała „nowego-starego” trenera. Pierwszym szkoleniowcem łańcuckiego zespołu został Dariusz Kaszowski.

O twórcy pierwszoligowych sukcesów Sokoła Łańcut można spokojnie powiedzieć, że zrobił sporo. 51-letni trener spędził trzydzieści lat w Sokole (1992-2022), budując łańcucką ekipę „od podstaw”. Zwieńczeniem tej ciężkiej pracy był awans do ekstraklasy, a także nagroda najlepszego trenera sezonu 2021/2022 w 1.Lidze. Później w trakcie przygotowań do debiutanckiego sezonu szkoleniowiec zrezygnował ze stanowiska pierwszego trenera, a także wszelkiej działalności w tym klubie.

W czerwcu ubiegłego roku po sprawdzonego szkoleniowca sięgnęła Decka Pelplin, która w sezonie 2022/2023 pod wodzą trenera Przemysława Łuszczewskiego zajęła 7.pozycję (bilans 19-15), przegrywając w ćwierćfinale z Dzikami Warszawa (późniejszym triumfatorem). Ogłoszenie nowego szkoleniowca nastąpiło w lipcu ubiegłym, a pokrótce nastąpiła budowa składu personalnego. Wiele wskazywało na to, że kociewska ekipa, w której szkoleniowiec miał m.in. powracającego po kontuzji Filipa Stryjewskiego, Patryka Kędla, Thomasa Davisa czy też Romana Janika będzie w stanie powtórzyć sukces z ubiegłego roku. Finalnie pelplinianie zakończyli sezon regularny na 11.miejscu z dorobkiem 16 zwycięstw i 18 porażek, a także brakiem awansu do play-off.

Łańcucianie obecnie kończący się sezon w ekstraklasie nie będą wspominali go dobrze. Pod wodzą trenera Marka Łukomskiego, Sokoły zaliczyły jedynie pięć zwycięstw (ostatnie miało miejsce z Twardymi Piernikami 21 marca). W trakcie rundy zasadniczej z łańcuckiego zespołu odeszli: Bartosz Czerwonka, Janis Berzins, Mateusz Szczypiński, Corey Sanders, Delano Spencer oraz Terrell Gomez. Kluczowa okazała się w Dąbrowie Górniczej, która przekreśliła ich szanse na utrzymanie.

Wiemy już, że klub w Łańcuta w przyszłym sezonie wystartuje na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzny, a sponsorzy, którzy do tej pory wspierali Sokoła po degradacji z ekstraklasy nadal będą współpracować z klubem. Ponadto poprzedni zarząd podał się do dymisji, a w skład nowego zarządu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokoła Łańcut weszli: Dariusz Kaszowski (prezes), Grzegorz Kijowski (wiceprezes do spraw sportowych), Jacek Szwarczak (sekretarz), Rafał Pusz, Wojciech Styś (członkowie zarządu), a także Stanisław Róg (skarbnik).

W niedalekiej przyszłości łańcucki klub poda pierwsze, oficjalne informacje na temat kadry personalnej na sezon 2024/2025 Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn.

fot. Krystian Rychłowski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *