Odejście Kamila Sadowskiego od Politechniki Opolskiej

Kamil Sadowski w przyszłym sezonie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn 2022/2023 nie będzie szkoleniowcem Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej. Taką informację oznajmili włodarze klubu poprzez media społecznościowe.

Funkcję pierwszoligowego szkoleniowca Kamil Sadowski objął 9 listopada ubiegłego roku, wstępując w miejsce Marcina Grygowicza. Wówczas pod jego batutą zespół był jedną z ekip, która spisywała się doskonale przed własną publicznością, a nadto w ligowych rozgrywkach. Rundę zasadniczą gracze Politechniki Opolskiej zakończyli na 4. miejscu z dorobkiem 20 zwycięstw i 12 porażek. W fazie ćwierćfinałowej ograli GKS Tychy (3-2). Natomiast w fazie półfinałowej musieli uznać wyższość Rawlplug Sokoła Łańcut (0-3). W niedawno zakończonym dwumeczu o brązowy medal ulegli Sensation Kotwicy Kołobrzeg. W ten sposób koszykarze z Opolszczyzny zakończyli sezon na 4.pozycji, co jest ich historycznym sukcesem.

Oto parę słów szkoleniowca wyjaśniającego tą decyzję na oficjalnym profilu Weegree AZS Politechniki Opolskiej:

„Jest mi bardzo przykro, że opuszczam tak dobrą organizację. Bardzo zżyłem się z miastem i z klubem. Niestety moja decyzja jest w dużej mierze uzależniona aspektem rodzinnym. Bardzo Dziękuję wszystkim osobom, które poznałem, kibicom, zawodnikom, sztabowi trenerskiemu oraz prezesowi Nawareckiemu za szanse i zaufanie. Myślę, że wykonaliśmy fajną pracę, które zostanie zapamiętana na lata! Opole dziękuję!”

Na razie nie wiadomo kto zostanie nowym coachem w opolskim zespole.

fot. Weegree AZS Politechnika Opolska (fanpage)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *