Pewne zwycięstwo Astorii we Wrocławiu

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz w pewnym zwycięstwem na Dolnym Śląsku! W sobotnie popołudnie podopieczni Krzysztofa Szubargi wygrali na wyjeździe z WKK Active Hotel Wrocław 100:62

WKK Active Hotel Wrocław – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 62:100 Statystyki

Wyśmienity start meczu mieli bydgoszczanie, którzy po trójkach Filipa Małgorzaciaka oraz punktach spod tablicy Szymona Kiwilszy prowadzili 10:2. Później do odrabiania zaległości solidnie zabrali się Patryk Rosołowski, a także Mikołaj Stopierzyński. Skuteczne wjazdy 29-letniego skrzydłowego zneutralizowały przewagę oponentów do jednego punktu (13:14). Kolejny fragment należał do Astorii, która trafiła cztery trójki z rzędu. Efektowna akcja Piotra Wińkowskiego oraz łatwe punkty z gry Mikołaja Stopierzyńskiego zamknęły pierwszą kwartę, po której bydgoski klub prowadził 30:17.

W następnej kwarcie Walczak, Stopierzyński oraz Patoka próbowali zejść z dwucyfrowej granicy, ale skutecznymi zagraniami ripostowali Burczyk, a także Kiwilsza. Po kolejnych punktach Stopierzyńskiego i Matusiaka, WKK traciło jedenaście punktów do czarno-czerwonych (29:40). Potem dwucyfrową przewagę dla podopiecznych Krzysztofa Szubargi pilnowali Mateusz Kaszowski oraz Filip Małgorzaciak. Dzięki akcjom Kowalczyka oraz Patoki wrocławianie zmniejszyli dystans do przyjezdnych do sześciu punktów. Pierwszą połowę sfinalizował udanymi zagraniem 2+1 Filip Zegzuła (39:48).

W trzeciej części po celnych próbach Zegzuły, Kiwilszy i Kaszowskiego, koszykarze z Bydgoszczy odskoczyli na 13 punktów. Wrocławianie zaliczyli mocny przestój w ataku, który produktywnie wykorzystywali Burczyk, Ulczyński, a także Kaszowski. Celna trójka Zegzuły oraz Ulczyńskiego sprawiły, że Astoria prowadziła wysoko po tej dyszce 73:47. Niewiele zmian przyniosła ostatnia partia, w której bydgoska drużyna kontrolowała w pełni mecz. Ważne punkty dla gości aplikowali Ulczyński oraz Zabłocki. Gospodarze mogli liczyć na niezłą dyspozycję Matusiaka i Rosołowskiego. Ostatecznie Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrała na Dolnym Śląsku 100:62.

Dla gospodarzy 15 punktów rzucił Mikołaj Stopierzyński . Dla przyjezdnych 20 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty zaaplikował Mateusz Kaszowski.