Resovia królem polowania! Koperski w Bieszczadzkich Wilkach!

OPTeam Resovia Rzeszów nie próżnuje w okienku transferowym Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Po zatrzymaniu m.in. Dawida Zaguły, Norberta Ziółko oraz przyjściu Kacpra Młynarskiego i Kacpra Margicioka, rzeszowianie poszli po jeszcze jedno mocniejsze nazwisko!

Nowym nabytkiem rzeszowskiego klubu został Maciej Koperski, który w zeszłym sezonie zdobył z GKS-em Tychy brązowy medal Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Ponadto 25-latek został wybrany przez pierwszoligowych szkoleniowców do najlepszej piątki po rundzie zasadniczej. Przez chwilę bardzo dobrej kampanii 25-letniego rozgrywającego/rzucającego przyglądała się m.in. Legia Warszawa, która chciała go mieć w swojej ekipie. Ostatecznie combo guard zdecydował się na lepszą ofertę z Podkarpacia.

Pochodzący z Sieradza 25-latek swoje pierwsze kroki stawiał w barwach Trójki Sieradz, której jest wychowankiem. Pokrótce kolejnymi klubami w jego młodzieżowej karierze były: AZS UŁ SG Łódź, KS Korona Kraków, KS Niwa Ośmięcim, UKS Regim Wieliczka, KS Korona Kraków czy też AZS AGH Kraków. W swoim dorobku prócz wcześniej wspomnianego brązowego medalu 1.Ligi ma w swojej kolekcji złoty medal Mistrzostw Polski do lat 20.

Prócz grania w młodzieżowych rozgrywkach szczebla centralnego, Koperski prezentował się także na seniorskich parkietach. Od 2013 do 2019 roku reprezentował barwy akademików z Krakowa, z którymi dwukrotnie wywalczył awans do 1.Ligi (2016 i 2018). Pokrótce w kolejnych dwóch sezonach był zawodnikiem Górnika Trans.eu Wałbrzych, z którym w 2021 roku wywalczył srebrny medal zaplecza ekstraklasy. W ostatnich trzech latach rozgrywający/rzucający grał w GKS-ie Tychy. W ubiegłym sezonie Koperski zagrał najlepszy sezon w swojej karierze. 25-latek wystąpił w 45 pojedynkach, zdobywając średnio na mecz 14,8 punktu, 4,2 zbiórki oraz 3,5 asysty.

fot. Michał Giel/ gkstychy.info
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *