Tomasz Żeleźniak wzmacnia Sokoła Międzychód

Tomasz Żeleźniak (25 lat, 200 cm) po dłuższej przerwie wraca na zaplecze ekstraklasy! W nadchodzącym sezonie skrzydłowy wzmocni szeregi Sokoła Międzychód.

Tomasz Żeleźniak urodził się 15 kwietnia 1998 roku w Lesznie. Swoje pierwsze kroki w koszykówce stawiał w MKK Pyrze Poznań, z którą był blisko zdobycia brązowego medalu MP do lat 14 rozgrywanych w Koszalinie. Przez parę kolejnych lat reprezentował barwy Śląska Wrocław zarówno na szczeblu młodzieżowym jak i seniorskim.

W 2014 roku wywalczył srebrny krążek MP do lat 16 w Tarnobrzegu, dwa lata później dołożył kolejny srebrny medal na MP do lat 18 we Wrocławiu. Podczas MP do lat 20 rozgrywanych odpowiednio w Gdyni i Radomiu zdobył złoty, a także brązowy medal. Po wieloletniej przygodzie na Dolnym Śląsku i małym epizodzie w Kłodzku, Żeleźniak w sezonie 2021/2022 zdecydował się na wyjazd do Stolicy. 25-letni skrzydłowy reprezentował wówczas barwy Dzików Warszawa. Skrzydłowy rozegrał jedynie 9 spotkań, aplikując średnio 9 punktów oraz 7,3 zbiórki.

fot. Dziki Warszawa

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *