Damian Ciesielski dołącza do AZS AGH Kraków

AZS AGH Kraków wzbogacił się o dobrego rozgrywającego! W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn rozegraniem krakowskiej drużyny pokieruje Damian Ciesielski.

Pierwsze kroki na koszykarskich parkietach Damian Ciesielski stawiał jako młodzik w Korsarzu Gdańsk. W późniejszych latach reprezentował barwy Trefla Sopot zarówno w rozgrywkach młodzieżowych jak i również drugoligowych. W swojej kolekcji ma: srebrny medal Mistrzostw Polski U16, złoty i srebrny medal MP U18, a także złoty krążek MP U20. 25-latek w kampanii 2017/2018 zaliczał krótkie epizody w Anwilu Włocławek, z którym zdobył złoty medal Mistrzostw Polski. Ostatnimi klubami, które do tej pory reprezentował w swojej karierze są: Decka Pelplin i Miasto Szkła Krosno. W krośnieńskim zespole grał w latach 2019-2022.

Ciesielski w ubiegłym sezonie grał w zespole z Kociewia, gdy w kampanii 2018/2019 reprezentował go na drugoligowym poziomie. Rozgrywający zagrał w 37 spotkaniach, notując średnio 11,4 punktu, 3,8 asysty oraz 2,9 zbiórki.

STATYSTYKI
fot. Krystian Rychłowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *