Górnik zmiażdżył rezerwy Startu

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych w sobotniej potyczce na otwarcie 11. kolejki meczów w Suzuki 1.Lidze zmiażdżył na wyjeździe Start II Lublin 114:62

Start II Lublin – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 62:114 STATYSTYKI

Wałbrzyszanie byli zdecydowanym faworytem tej potyczki i z tej roli wywiązali się wręcz perfekcyjnie. Już po paru minutach dzięki dobrym wejściom pod kosz Mikołaja Stopierzyńskiego, Adriana Kordalskiego, a także Piotra Niedźwiedzkiego przyjezdni prowadzili 14:2. Sebastian Walda oraz Michał Grzesiak pojedynczymi akcjami próbowali poderwać lubelską ekipę do walki. Jednak późniejsze trafienia Huberta Kruszczyńskiego, Szymona Walskiego i Bartłomieja Ratajczaka dały po pierwszej części 20-punktową zaliczkę (11:31).

W drugiej kwarcie miejscowi dzięki punktom Wiktora Kępki oraz Grzesiaka nawiązali równorzędną walkę z Górnikiem. Później samodzielnie Kępka trafił kolejne pięć „oczek”, podczas gdy skuteczną egzekucję rzutów z gry zrobili Walski z Durskim. Następnie Stopierzyński z Majewskim dołożyli kolejne punkty z pomalowanego pola, powiększając stopniowo przewagę przyjezdnych. Trzypunktowy rzut Sobkowiaka i lay-up Majewskiego zamknęły pierwszą połowę, po której bardzo wysoko prowadził Górnik 64:27.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Koszykarze Górnika dzielili i rządzili na parkiecie, zwiększając systematycznie swój dorobek punktowy. Po rozegranych 30 minutach gracze Marcina Radomskiego wygrywali już 85:39. Jedyna rzecz, która zaprzątała głowy wałbrzyszanom to przełamanie bariery 100 zdobytych punktów. Nastąpiło ono bowiem na 3:14 sekund do zakończenia potyczki, gdy punkty spod tablicy zainkasował Kacper Kabała. Ostatecznie Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonał Start II Lublin 114:62.

Najlepszym strzelcem w zespole Górnika był Mikołaj Stopierzyński, kończąc mecz na 19 punktach i 4 zbiórkach. Dla Startu II Lublin 21 „oczek” rzucił Wiktor Kępka.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *