Iskra lepsza od Bozzy, BS Polonia i Resovia zgodnie z planem

MKKS Rybnik jest jedyną ekipą, która nie zaznała goryczy porażki na drugoligowych parkietach grupy małopolskiej. BS Polonia Bytom, a także OPTeam Resovia Rzeszów odniosły wjazdowe triumfy w Dąbrowie Górniczej oraz Czeladzi.

Zaciętą rywalizację obejrzeliśmy w Częstochowie, z której zwycięsko wyszli zawodnicy Iskry. W istotnych momentach pojedynku nie zawodzili Adrian Płaczek, a także Yaroslav Fomichov. Obaj zdobyli wspólnie 45 z 78 punktów dla częstochowskiej drużyny. Krakowianie w czwartej odsłonie po trafieniach Patryka Piszczatowskiego oraz Maksymiliana Jakubka wyszli minimalne na przód (63:65). Jednak podopieczni Marka Paulischa trafiali zza łuku na 17% skuteczności, a także przestrzelili aż 19 rzutów wolnych.

W Kielcach z roli faworyta wywiązał się Basket Hills Bielsko-Biała, choć pierwsza połowa niewiele wskazywała na ich końcowe zwycięstwo. Po pierwszych dwudziestu minutach na tablicy mieliśmy remis 40:40, a grę miejscowych napędzali m.in. Piotr Łosiak, Wojciech Pisarczyk czy Piotr Osiakowski. Dobrą potyczkę zobaczyliśmy po zmianie stron, lecz chłodniejszą głowę zachowali bielszczanie, którzy mogli liczyć na dobrą dyspozycję Wojciecha Zuba, Szymona Łukasiaka, a także Grzegorza Szybowicza. Zub skończył mecz na 27 punktach, 8 zbiórkach i 6 asystach. Dla kieleckiego zespołu 20 punktów, 6 asyst i 5 przechwytów dał Piotr Łosiak.

Niepokonany jak dotąd MKKS Rybnik zaliczył wyjazdowe zwycięstwo w Tarnowskich Gór. Rybniczanom pomogła w szczególności druga kwarta wygrana 26:13, a doskonale w niej odnaleźli się Adam Anduła, Kacper Wydra oraz Piotr Kawczyński. Ostatni z nich był najlepiej punktującym graczem, aplikując 21 punktów i 9 zbiórek. W zespole Ragoru najlepiej spisał się Aleksander Maślanka, zdobywca 15 punktów i 14 zbiórek.

Pierwsza połowa w wykonaniu koszykarzy BS Polonii Bytom wystarczyła, aby pewnie zwyciężyć w Dąbrowie Górniczej z zapleczem MKS-u. Dobre zawody rozegrali Michał Krawiec, a także Filip Pruefer, zdobywając odpowiednio: 24 punkty oraz 6 zbiórek, a także 17 punktów i 12 zbiórek. W ekipie gospodarzy brylował Kacper Indyk, zdobywca 24 punktów oraz 14 zbiórek.

Pewne zwycięstwo odniosła też Resovia, wygrywając mecz w Czeladzi 87:53. Bieszczadzkie Wilki w pierwszej połowie zarówno bardzo precyzyjnie w ataku jak i defensywie, prowadząc do przerwy 25 punktami. Większej historii nie było także w drugiej połowie, lecz w trzeciej części zawodnicy Krzysztofa Wałka nawiązali równorzędną rywalizację (23:21). Dla Resovii 21 punktów i 6 zbiórek uzyskał Wojciech Wątroba. Po stronie gospodarzy 17 punktów ustrzelił Marcel Kliniewski.