Kacper Mąkowski zamienia Kraków na Poznań

Kacper Mąkowski obiera nowy kierunek w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn! Skrzydłowy w nadchodzącym sezonie będzie zawodnikiem Enea Basket Poznań.

Kacper Mąkowski urodził się 10 maja 1999 roku. Swoje pierwsze kroki w koszykówce stawiał w barwach Zastalu Zielona Góra, z którym meldował się w finałach Mistrzostw Polski do lat 16 w 2014 roku oraz do lat 20 w 2016 r. Prócz reprezentował barw zielonogórskich w młodzieżowych rozgrywkach ogrywał się na drugoligowych parkietach. Od 2015 do 2018 grał w SMS-ie PZKosz Władysławowo, a kolejnymi zespołami były Intermarche II Zielona Góra oraz BC Swiss Krono Żary. Ponadto 24-letni skrzydłowy występował na parkietach ekstraklasy, broniąc barw Stelmetu Enea BC Zielona Góra. 

Pokrótce przez następne trzy lata bronił barw GKS-u Tychy, z którymi dostawał się do najważniejszej części sezonu, będąc ważnym zmiennikiem w rotacji trenera Tomasza Jagiełki. W minionym sezonie Mąkowski przeniósł się do Krakowa, aby grać w AZS-ie AGH. Skrzydłowy wystąpił w 34 meczach, zdobywając przeciętnie 10,9 punktu oraz 2,9 zbiórki.

fot. Okapi Studio Live
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *