Pierwsze zwycięstwo „Czarnych Koszul”

Koszykarze KKS Polonii Warszawa odnieśli swój pierwszy triumf w Suzuki 1 Lidze! Podopieczni Andrzeja Kierlewicza pokonali przed własną publicznością Miasto Szkła Krosno 83:71.

KKS Polonia Warszawa – Miasto Szkła Krosno 83:71 STATYSTYKI

Rywalizację otworzyły trzypunktowa akcja (2+1) Michała Kierlewicza, ale po przeciwnej stronie tym samym zagraniem popisał się Klavs Dubults. Chwilę później zza łuku trafił Marcin Wieluński, a po następnych punktach Piliszczuka i Kierlewicza Poloniści prowadzili siedmioma punktami (12:5). W następnych minutach premierowej odsłony Dubults, a także Dariusz Oczkowicz punktami spod tablicy nadrobili prawie wszystkie straty do miejscowych (15:14). Chwilowy oddech dla „Czarnych Koszul” dał dwoma punktami z wolnych Patryk Pełka, ale nieco później do remisu doprowadził trzema punktami z rzędu Michał Jankowski. Do końca tej części zespoły dołożyły po celnym rzucie z dystansu, kończąc tą kwartę remisem (20:20).

Kierlewicz drugą odsłonę rozpoczął od dwóch celnych trójek, dając ponownie prowadzenie Polonii (26:21). Jednak ten kilkupunktowy dystans nadrobili swoimi punktami Stanisław Heliński oraz Dubults (26:26). Po połowicznie celnych wolnych łotewskiego środkowego i punktach z kontry Kacpra Traczyka podopieczni Romana Prawicy objęli trzypunktowe prowadzenie (26:29). Za moment przewagę gości podwyższyli: celnym rzutem z dystansu Jankowski, a trochę później z linii rzutów wolnych Harris (27:34). Złą passę w ataku stołecznych przerwał punktami spod obręczy Patryk Gospodarek, ale z wolnych nie mylił się Harris. Punkty z pola trzech sekund Cechniaka i Kierlewicza pozwoliły Polonistom zbliżyć się do rywala na cztery „oczka” (33:37). Koniec końców Jankowski zamknął pierwszą połowę meczu, po której gracze Miasta Szkła Krosno prowadzili na warszawskim Kole 39:33.

Po przerwie Jankowski, a także Traczyk trafili z pomalowanego pola. Jednak tą samą bronią odpowiedzieli Kierlewicz oraz Wieluński. Kolejne „oczka” z solidnego wjazdu Wieluńskiego i lay-up Pełki przybliżyły miejscowych na jedno posiadanie (41:43). Graczom z Podkarpacia po chwili udało się uzyskać kilkupunktową zaliczkę dzięki punktom Dawdy i Helińskiego (41:48). Ciężar punktowania w warszawskim zespole wziął Adam Linowski, aplikując siedem punktów. Po punktach Jana Piliszczuka po błędzie Traczyka pod koniec trzeciej kwarty był remis (50:50). Następne punkty na konto warszawskiej Polonii dopisali Marcin Dutkiewicz z wolnych oraz Gospodarek. Trzypunktowy rzut Huberta Łałaka zamknął trzecią część gry, po której na minimalnym prowadzeniu były „Czarne Koszule” (55:54).

Dubults i Jankowski punktami spod obręczy otworzyli decydującą kwartę, dając ponownie przyjezdnym prowadzenie (55:58). Jednak po stronie miejscowych nie zawodził Linowski. Po następnych „oczkach” spod trumny znów na przodzie byli warszawianie. W następnym fragmencie gry spod kosza pocelował Kierlewicz, ale w pięknym stylu piłkę zapakował Dubults. Trzypunktowy rzut Linowskiego i solidny wjazd Wieluńskiego dał +6 na korzyść gospodarzy (66:60). W późniejszym momencie Oczkowicz i Heliński zdołali przybliżyć do miejscowych na dwa punkty, ale następne cztery punkty zapisał na swoje konto Dutkiewicz (70:64). Oczkowicz skutecznym floaterem starał się pobudził swoją drużynę do pojedynku. Jednak w decydującym momencie boju najważniejsze punkty trafiali Linowski, Piliszczuk i Kierlewicz. Ostatecznie KKS Polonia Warszawa pokonuje Miasto Szkła Krosno 83:71

Najjaśniejszą postacią w zwycięskim zespole był Michał Kierlewicz, zdobywca 22 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst. Dla zawodników Miasta Szkła 16 punktów i 5 zbiórek zaaplikował Klavs Dubults.

KW

About Author

One thought on “Pierwsze zwycięstwo „Czarnych Koszul”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *