Karuzela Suzuki 1 Ligi: Kolejne przedłużenia kontraktów

Karuzela transferowa koszykarskiej Suzuki 1 Ligi pomału zaczyna się nakręcać. W ostatnim czasie parę klubów przedłużyło kontrakty ze swoimi zawodnikami, a w Stolicy ze szkoleniowcem. Zobaczcie, co się wydarzyło w ostatnich godzinach.

Na kolejny sezon w AZS-ie AGH Kraków pozostaną Damian Dyrda oraz Paweł Zmarlak. Dla Zmarlaka będzie to trzeci sezon w krakowskim zespole, z kolei dla Dyrdy – szósty. W minionych rozgrywkach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn gracze notowali na jeden mecz:

Paweł Zmarlak – 10,9 punktów, 7,1 zbiórki i 3,3 asysty
Damian Dyrda – 6,7 punktów oraz 3,4 zbiórki

Krakowianie poprzednią kampanię zaliczą do bardzo udanych, ponieważ zakończyli ją na 7. pozycji ulegając w ćwierćfinale Górnikowi Trans.eu Wałbrzych 1-3 (seria do trzech zwycięstw).

Następny sezon w BS Polonii Bytom spędzi Sebastian Dąbek. 25-letni rozgrywający po przejściu z KS Cracovii 1906 SG Kraków był jedną z wyróżniających się postaci w bytomskim zespole. Dąbek wystąpił w 38 spotkaniach ligowych, gdzie odnotowywał średnio: 10 punktów oraz 4,1 asysty. Bytomianie zapewnili sobie udział w rozgrywkach Suzuki 1 Ligi Mężczyzn, gdy w drugim meczu o brązowy medal pokonali w Katowicach miejscowego Mickiewicza 84:82.

Kolejnym zawodnikiem przedłużającym swój kontrakt w Starogardzie Gdańskim jest Kacper Burczyk. 22-letni skrzydłowy rozegra swój drugi sezon w diabelskiej drużynie. Burczyk w poprzednim sezonie zagrał w 32 meczach, gdzie inkasował średnio na mecz: 5,6 punktów oraz 5 zbiórek.

Krzysztof Szablowski przez dwa następne sezony będzie pierwszym szkoleniowcem Dzików Warszawa. W ubiegłej kampanii jego zespół był blisko wyrzucenia za burtę Rawlplug Sokoła Łańcut, lecz ostatecznie ulegli późniejszym mistrzom 1. Ligi 2-3. W ten sposób stołeczni zakończyli ligowe zmagania na 8. lokacie. Celem postawionym na następne sezony to walka o Energa Basket Ligę.

fot. Okapi Studio Live

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *