Filip Stryjewski wraca do Decki Pelplin

Filip Stryjewski po rocznej przerwie wraca na parkiety Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! W nachodzącej kampanii rzucający ponownie zagra w barwach Decki Pelplin.

Filip Stryjewski urodził się 1 lipca 1999 roku w Kwidzynie. Swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w swym rodzimym klubie, MTS-ie Basket Kwidzyn. Później 24-letni rzucający w swej młodzieżowej karierze grał w Politechnice Gdańskiej, a potem w Arce (wcześniej Asseco) Gdynia. Co więcej od sezonu 2015/16 prócz grania w młodzieżowych rozgrywkach zaczął dostawać szanse na seniorskich parkietach. Ponadto miał także krótkie epizody w ekstraklasowej Arce, a także w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. W kampanii 2019/2020 dołączył do Decki Pelplin występującej wówczas na drugoligowych parkietach, a w kolejnej przeniósł się na zaplecze ekstraklasy, grając w GKS-ie Tychy.

Ostatnie dwa lata Stryjewski spędził w barwach SKS-u Starogard Gdański. Jednak z ubiegłego sezonu rzucającego wyeliminowała kontuzja pęknięcia obrąbka stawu biodrowego. W kampanii 2021/2022 24-latek zagrał w 31 meczach, notując przeciętnie 13,6 punktu, 6,3 asysty oraz 5,6 zbiórki.

STATYSTYKI
fot. Bartek Muller

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *