Kociewskie Diabły w komplecie

SKS Starogard Gdański skompletował kadrę na nadchodzący sezon Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Ostatnimi nabytkami starogardzkiego zespołu są Benjamin Didier-Urbaniak (wypożyczenie) oraz Wiktor Nowak.

Benjamin Didier-Urbaniak swoją koszykarską karierę rozpoczął w barwach stołecznej Polonii, po czym w 2014 roku przeniósł się do warszawskiej Jagiellonki. Po dwóch latach spędzonych w stolicy, 22-letni skrzydłowy przeniósł się do Trójmiasta, reprezentując barwy Trefla Sopot. Nowy zawodnik Kociewskich Diabłów ma na koncie cztery medale młodzieżowych mistrzostw Polski: brązowe medale MP do lat 14 i 16, a także srebrne krążki MP do lat 18 i 20. Ponadto Didier-Urbaniak w sezonie 2019/2020 zadebiutował w sopockim zespole na parkietach ekstraklasy. Ostatnie trzy sezony Didier-Urbaniak spędził w Legii Warszawa, grając jednocześnie na zapleczu ekstraklasowej drużyny. W minionej kampanii 22-latek rozegrał 10 spotkań, w których notował przeciętnie 14,4 punktu oraz 6,2 zbiórki. Tym samym skrzydłowy uzupełnił rotację młodzieżowca wobec poważnej kontuzji Olafa Perzanowskiego.

Ostatnią odsłoniętą kartą przez włodarzy ze Starogardu Gdańskiego jest Wiktor Nowak. 16-letni rzucający jest wychowankiem SKS-u Starogard Gdański. W minionych rozgrywkach młodzieżowych do lat 17 Nowak wystąpił w 17 meczach, notując przeciętnie 14,4 punktu. Dla młodego zawodnika będzie to szansa rozwoju w seniorskim zespole z Kociewia.

KADRA NA SEZON 2023/2024

Obwodowi: Piotr Lis, Adrian Kordalski, Dominik Miecznikowski, Bartosz Majewski, Aleksander Wiśniewski

Skrzydłowi: Benjamin Didier-Urbaniak, Olaf Perzanowski, Mikołaj Kurpisz, Wojciech Czerlonko, Damian Janiak, Wiktor Nowak

Środkowi: Oskar Życzkowski, Jakub Parzeński, Oliwier Szczepański

Sztab trenerski: Kamil Sadowski (trener), Daniel Rybkiewicz (asystent)

fot. Kociewskie Diabły (fanpage)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *