Wyrównany mecz dla Żaka

Zacięta rywalizacja na rozpoczęcie 14.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! MKKS Żak Koszalin po wielu zwrotach w spotkaniu pokonuje Miasto Szkła Krosno 84:83.

MKKS Żak Koszalin – Miasto Szkła Krosno 84:83 Statystyki

Lepsze wejście w potyczkę mieli koszalinianie dzięki trójkom Igora Lewandowskiego, a także Marcina Tomaszewskiego (9:2). Później sytuację mocno zmieniły trafienia Radosława Trubacza, Patryka Stankowskiego oraz akcja dwa plus Patryka Stankowskiego. Inicjatywę dla gospodarzy odzyskali za parę chwil William Kondrat i Andrzej Krajewski. Znacznie lepszą końcówkę premierowej odsłony mieli krośnianie dzięki wykorzystanym okazjom do zdobywania punktów przez Michała Jankowskiego i Przemysława Wrony (19:25).

W kolejnej ćwiartce po trójce Stankowskiego, Miasto Szkła miało 10-punktową zaliczkę. Grę miejscowego Żaka starali się poprawiać Krajewski, Pawlak, a także Rosiński. Znakomicie w ripostach zza łuku odpowiadali Łałak oraz Jankowski (28:37). Następnie dobry moment wykorzystał Wiktor Rajewicz, aplikując osiem następnych punktów dające 3-punktowe prowadzenie dla gospodarzy. Do przerwy mieliśmy zażartą rywalizację, która skończyła się remisem po 20 minutach (45:45).

Na początku trzeciej kwarty podopieczni Edmundsa Valeiko ponownie objęli prowadzenie po punktach spod trumny Przemysława Wrony oraz trójkach Michała Jankowskiego i Radosława Trubacza (50:58). Potem z dystansu odpowiedział Krajewski, ale skutecznie odwinęli mu się Zagórski oraz Rasnick. Koszalińską drużynę podbudowały kolejne celne rzuty Kondrata. Finalnie po akcji „and one” Szymona Sobiecha, Miasto Szkła miało po tej części 8-punktowy zapas (64:72).

Przez większą część ostatniej partii obu ekipom przydarzył się dużo słabszy moment w ataku. W ciągu pełnych sześciu minut drużyny łącznie zdobyły tylko dwa „oczka”, broniąc szczelnie w obronie. Lepiej z problemami radzili sobie gospodarze, licząc na dobrą postawę Kondrata oraz Lewandowskiego (74:76). Do końcowej syreny mieliśmy gwarantowane emocje przy konkursie rzutów wolnych po przekroczonym limicie fauli przez obie ekipy. W najważniejszych momentach chłodniejszą głowę zachowali Kondrat, Rajewicz oraz Pawlak. Punkty ostatniego z nich dały zwycięstwo Żakowi 84:83.

Dla Żaka 20 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty dał William Kondrat. Dla gości 14 punktów dał Michał Jankowski.