Kolejne ruchy w klubach Pekao S.A. 1.Ligi

W ostatnich dwóch dniach pierwszoligowe kluby poinformowały na mediach społecznościowych o swoich kolejnych ruchach transferowych. Oto następny raport z pierwszoligowych parkietów.

Na dobry początek rozpoczniemy od przedłużeń kontraktów na Dolnym Śląsku. Wiemy już, że kolejnymi zawodnikami przedłużającymi umowę z WKK WrocławPatryk Rosołowski, a także Fryderyk Matusiak. W przypadku Rosołowskiego prócz epizodów na zapleczu ekstraklasy również reprezentował barwy drugiego zespołu. 19-letni rozgrywający rozegrał na drugoligowych boiskach 22 spotkaniach, aplikując przeciętnie 13,5 punktu, 3,5 zbiórki, 3 asysty oraz prawie 2 przechwyty. Natomiast 24-letni skrzydłowy miał więcej szans na parkietach 1.Ligi, uczestnicząc w 22 potyczkach. Matusiak we wszystkich tych meczach zdobył łącznie 27 punktów.

Obecna kadra wrocławian: Jakub Koelner, Mikołaj Kowalczyk, Aleksy Walczak, Joshua Ashaolu, Fryderyk Matusiak, Patryk Rosołowski, Mikołaj Stopierzyński i Krzysztof Kempa.

O CO POWALCZY GÓRNIK?

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych ogłosił kolejnego zawodnika, który będzie bronił biało-niebieskich barw, a jest nim Witalij Kowalenko. 39-letni środkowy przez ostatnie dwa sezony grał dla Sensation Kotwicy Kołobrzeg, rozpoczynając sezon 2021/2022 w Starogardzie Gdańskim. Doświadczony zawodnik w 2022 roku dołożył cegiełkę do brązowego medalu zaplecza ekstraklasy. Ostatnio środkowy zagrał w 33 spotkaniach, aplikując średnio 7,2 punktu oraz 3,3 zbiórki. 39-latek od 2017 roku posiada polskie obywatelstwo, dzięki czemu jest traktowany jako polski koszykarz. W swej dotychczasowej karierze grał m.in. w Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Dąbrowie Górniczej oraz Jarosławiu.

Aktualnie w kadrze wałbrzyskiego zespołu znajdują się: Damian Durski, Piotr Niedźwiedzki, Michał Mindowicz, Krzysztof Jakóbczyk, Kacper Margiciok oraz wspomniany Witalij Kowalenko. Jak na razie wałbrzyszanie pomału układają skład personalny na nadchodzący sezon. Jak wiemy, główni kandydaci (Astoria oraz SKS) do awansu do Orlen Basket Ligi mają na papierze mocne nazwiska. Górnik jest stawiany za następnego kandydata do gry o awans, lecz muszą pójść po kilku dobrych zawodników (włączając kogoś solidnego z zagranicy) by bić się na równi o grę w ekstraklasie.

SOLIDNY SKRZYDŁOWY W KOSZALIŃSKIM ŻAKU

MKKS Żak Koszalin poszedł po silnego skrzydłowego prosto z drugiej dywizji NCAA. Nowym nabytkiem podopiecznych Rafała Knapa został William Kondrat. Amerykanin ostatnio reprezentował barwy D’Youville, występując w 25 spotkaniach. Skrzydłowy na jedno spotkanie notował średnio: 18,5 punktu oraz 7,2 zbiórki. W 2018 roku Kondrat ukończył szkołę Our Savior Lutheran w Bronx. Późniejszymi przystankami w karierze 23-latka były: Niagara County, UAlbany oraz Sioux Falls.

Próbkę możliwości zawodnika, możecie zobaczyć tutaj:

Koszalinianie oprócz Amerykanina mają w swej kadrze: Kacpra Droździela, Szymona Osipika, Mateusza Itricha, Adama Skibę, Szymona Pawlaka, Marcina Tomaszewskiego, Wiktora Rajewicza, Andrzeja Krajewskiego, a także Konrada Rosińskiego. Czy Żak Koszalin w przyszłym sezonie realnie włączy się do gry o play-off?

fot. Karol Skiba

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *