Koszykarski break dla Polonii Warszawa

Zawodnicy KKS Polonii Warszawa odnotowali drugie zwycięstwo na parkietach Suzuki 1.Ligi! Stołeczni pokonali przed własną publicznością BS Polonię Bytom 85:75.

KKS Polonia Warszawa – BS Polonia Bytom 85:75 STATYSTYKI

Początek spotkania był stosunkowo wyrównany. Po udanych zagraniach Patryka Pełki, a także Damiana Cechniaka miejscowi objęli minimalne prowadzenie (9:6). Trochę później Damian Szczepanik oraz Karol Jagoda odnaleźli sposób na zdobywanie punktów spod tablicy, ale równie skutecznie trafiali Pełka oraz Wieluński. W końcówce premierowej odsłony przyjezdnym udało się złapać serialowy run 10:2. Udane wejścia pod kosz Pawła Bogdanowicza i Patryka Wieczorka sprawiły, że bytomianie prowadzili po tej części 20:16.

Drugą kwartę otworzył siedmioma zdobytymi punktami Michał Chrabota przy wsparciu Bogdanowicza, dając na starcie 10 punktów przewagi dla bytomian (19:29). Sprawy w swoje ręce wzięli później warszawianie przy pomocy punktów duetu Pełka–Wieluński. Kolejne cztery punkty Wieluńskiego, a także udany wjazd pod kosz Patryka Gospodarka zniwelowały prawie wszystkie straty do przyjezdnych (34:35). Chwilę oddechu dla gości dał trafieniem z dystansu Bogdanowicz, ale inicjatywę przejęli miejscowi. Po dwóch trójkach Marcina Dutkiewicza to warszawianie na moment mieli prowadzenie. Punkty z rzutów wolnych Michała Chraboty zakończyły pierwszą połowę widowiska, po której był remis 42:42.

Trzecią część gracze „Czarnych Koszul” rozpoczęli od dziewięciopunktowego serialu za sprawą m.in. trójki Jana Piliszczuka, a także efektownej akcji z góry Cechniaka. Dobry fragment gry miejscowych przerwał pięcioma punktami Chrabota. Tyle samo „oczek” dołożył następnie Bogdanowicz, ale solidnie pokazali się Cechniak i Pełka, notując akcje 2+ (61:53). Warszawscy zawodnicy do końca tej ćwiartki trzymali rywali w granicach 6-8 punktów. Trzypunktowa akcja Michała Sadły (2+1) i trójka Sebastiana Dąbka zamknęły półgodzinną grę obydwu zespołów. Podopieczni Andrzeja Kierlewicza prowadzili 66:62.

Bytomianie w czwartej kwarcie zbliżali się parokrotnie do gospodarzy na jedno posiadanie dzięki celnym koszom Chraboty, Dąbka i Sadły. Jednak po stronie warszawskiej Polonii skutecznie ripostowali Pełka, a także Dutkiewicz. Po udanych akcjach Piliszczuka i trójce Pełki przewaga gospodarzy wzrosła do dziesięciu „oczek” (81:71). Losy pojedynku próbował odwrócić Chrabota, ale w ważnych momentach celnie rzucali Piliszczuk i Pełka. Ostatecznie drugi komplet punktów trafił w ręce zawodników Polonii Warszawa, którzy pokonali Polonię Bytom 85:75.

Najwięcej punktów dla stołecznych zdobył Patryk Pełka, kończąc mecz na 23 punktach i 10 zbiórkach. Dla bytomskiej Polonii 28 punktów i 10 zbiórek miał Michał Chrabota.