Szlagier kolejki dla SKS!

W sobotnim szlagierze w kołobrzeskiej hali Milenium SKS Starogard Gdański pokonał na wyjeździe Sensation Kotwicę Kołobrzeg 101:94.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – SKS Starogard Gdański 94:101 STATYSTYKI

Rywalizacje dobrze otworzyli przyjezdni. Za sprawą celnych trafień Jakuba Motylewskiego, Filipa Małgorzaciaka, a także trójce Damiana Janiaka zawodnicy Kociewskich Diabłów po blisko czterech minutach gry objęli siedmiopunktowe prowadzenie (5:12). Następnie miejscowi odpowiedzieli trójkami Witalija Kowalenko, Jamesa Washingtona i Piotra Śmigielskiego, które zneutralizowały przewagę gości. Wówczas do koszykarskiej mównicy doszedł Wojciech Czerlonko, aplikując gospodarzom sześć punktów. Po kolejnych punktach Piotra Lisa gracze SKS-u prowadzili po 10 minutach 27:19.

W drugiej kwarcie Paweł Dzierżak do spółki z Kowalenko trafili po jednej trójce. Jednak skutecznie z półdystansu trafiali Małgorzaciak oraz Ćwikliński, a z wolnych nie mylił się Lis. Dobry moment gry miał Śmigielski, rzucając następne osiem punktów, ale taką samą ilością punktów zripostowali się starogardzianie. Po trójce Washingtona zawodnicy Rafała Franka tracili siedem punktów do starogardzian (36:43). Do końca pierwszej połowy rezultat podwyższyli punktami z wolnych Kacper Burczyk oraz Jakub Motylewski, a z dystansu celnie przymierzył Damian Janiak. Diabły wygrywały po pierwszej połowie 50:39.

Po dłuższej pauzie Patryk Pułkotycki trafił zza linii 6,75m, ale w odpowiedniej porze skutecznie spod tablicy odpowiadali Czerlonko oraz Motylewski, a z wolnych Ziółkowski (45:57). Sytuację kołobrzeskiej drużyny starali się poprawić Kowalenko, Śmigielski, a także Washington swoimi trafieniami. Jednak dwukrotnie z dystansu pocelował Lis, a spod trumny dołożył Życzkowski (54:67). Dzierżak we współpracy ze Śmigielskim dołożyli następne osiem „oczek” na koniec trzeciej kwarty. Dzięki punktom z rzutów wolnych Daniela Ziółkowskiego, SKS prowadził po trzech dyszkach 72:62.

W ostatniej części Pułkotycki i Washington celnie rzucali zza łuku, ale tym samym solidnie odpowiedzieli Ziółkowski i Małgorzaciak. Po „two&one” Lisa przewaga zawodników Kamila Sadowskiego wzrosła do piętnastu punktów (68:83). Następnie wynik na korzyść Diabłów podwyższyli Czerlonko, Janiak, a także Małgorzaciak (71:90). Damian Pieloch wraz ze swoimi kolegami starali się jeszcze wrócić do potyczki, ale za późno zabrali się do nadrobienia strat. Ważne punkty na siódmy triumf gości rzucili Czerlonko, Lis oraz Małgorzaciak. Ostatecznie SKS Starogard Gdański wygrał szlagier w hali Milenium z Sensation Kotwicą Kołobrzeg 101:94.

Najskuteczniejszym zawodnikiem SKS-u był Filip Małgorzaciak, zdobywca 24 punktów i 4 zbiórek. Najwięcej punktów dla pokonanych zainkasował Piotr Śmigielski, autor 28 punktów i 8 zbiórek.