Lewiński oraz Nowak nadal w Mickiewiczu

Łukasz Lewiński (24 lata, 186 cm), a także Jakub Nowak (23 lata, 198 cm) to kolejni gracze, którzy w nadchodzącym sezonie będą bronili barw AZS-u AWF Mickiewicza Romus Katowice.

Łukasz Lewiński po przyjściu do katowickiego zespołu z IgnerHome Basket Nysa był najlepiej punktującym zawodnikiem. W poprzednim sezonie zagrał w 41 spotkaniach, aplikując średnio 14,3 punktu, 3,8 asysty i 3,6 zbiórki. Swoją karierę zawodniczą rozwijał wcześniej w: MKS-ie Dąbrowa Górnicza (zaplecze), Politechnice Gdańskiej, BS Polonii Bytom, a także w Weegree AZS Politechnice Opolskiej.

Jakub Nowak jest wychowankiem katowickiej ekipy od początku swojej kariery. Oprócz gry w młodzieżowych rozgrywkach 23-latek pomału zbierał doświadczenie na drugoligowych parkietach. W sezonie 2021/2022 oraz do połowy sezonu 2022/2023 reprezentował barwy GKS-u Tychy na zapleczu oraz parkietach 2.Ligi. W trakcie trwania ostatniej kampanii powrócił do Akademików z Katowic. 23-letni rzucający zagrał w 25 potyczkach, aplikując przeciętnie 9,5 punktu, 3,4 zbiórki oraz 3,2 asysty.

fot. Małgorzata Jurys (archiwum)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *