Mateusz Itrich i Ajay Sanders nowymi graczami Żaka

Mateusz Itrich (25 lat, 202 cm) i Ajay Sanders (26 lat, 193 cm) to nowi koszykarze, którzy w przyszłym sezonie Suzuki 1 Ligi zasilą szeregi MKKS Żaka Koszalin.

Itrich w ubiegłym sezonie grał dla Sensation Kotwicy Kołobrzeg. W ostatnich rozgrywkach notował średnio 6,7 punktu oraz 4,5 zbiórki, występując w 44 meczach. W swej przeszłości grał m.in. w Starogardzie Gdańskim, Pelplinie oraz Gdyni. Na swoim koncie oprócz brązowego medalu Suzuki 1 Ligi ma również Mistrzostwo Polski U20 z Asseco Gdynią.

Amerykanin Sanders jest pierwszym zakontraktowanym obcokrajowcem w Polsce po tegorocznej zmianie przepisów, który dopuszcza do gry w 1 lidze jednego obcokrajowca w każdym z zespołów. 26-letni rzucający występował w pierwszej dywizji ligi NCAA, grając w Coastal Carolina. W sezonie 2018/2019 grał w 34 meczach, notując na spotkanie średnio 7,6 punktu oraz 4,6 zbiórki. Rok później przeniósł się do najwyższej klasy rozgrywkowej w Kosowie, gdzie bronił barw KB Ponte Prizren. W zaledwie ośmiu spotkaniach średnio zaliczył 13,9 punktu oraz 4,1 zbiórki.

fot. Sensation Kotwica Kołobrzeg

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *