Sensation Kotwica lepsza od Politechniki Opolskiej!

Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg dzięki doskonałej grze w trzeciej kwarcie wygrali na własnym terenie z Weegree AZS Politechniką Opolską 83:67.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:67 STATYSTYKI

Kołobrzeżanie weszli w mecz z mocnym przyputem. Dzięki trzypunktowym rzutom Mikołaja Kurpisza, Jamesa Washingtona, Witalija Kowalenko, a także Piotra Śmigielskiego miejscowi mieli dwucyfrowe prowadzenie (14:4). Trochę później opolscy zawodnicy starali się nadrabiać straty po m.in. 2+1 Jakuba Kobla oraz celnych koszach Huberta Pabiana i Marcina Kowalczyka. Jednak następne celne trafienia dodali Kowalenko oraz Dzierżak, który po kolejnych akcjach dopisał punkty spod tablicy. Premierową odsłonę zamknęły punkty spod obręczy Łukasza Walkowiaka, a także szalony rzut z dalekiego dystansu Kobla. Gracze z Kołobrzegu prowadzili po tej części 24:16.

Trzypunktowe trafienie Macieja Kucharka otworzyło drugą kwartę pojedynku. Jednak za moment zawodnicy w niebieskich strojach odpowiedzieli serią 12:0, która po punktach Kowalczyka i Białachowskiego pozwoliła im wyjść na prowadzenie (27:28). Podopieczni Rafała Franka mieli spore kłopoty z wykończeniem swoich akcji w ataku, a także trafieniem łatwych punktów z rzutów wolnych. Korzystny rezultat dla opolskiej drużyny podwyższyli punktami z wolnych Kobel oraz Kowalczyk. Damian Pieloch oraz Łukasz Klawa poprawili stan konta kołobrzeskiej drużyny, dodając wspólnie sześć „oczek”. Udana akcja z pomalowanego pola Kamila Białachowskiego zamknęła pierwszą połowę pojedynku. Gracze Weegree AZS Politechniki Opolskiej po dwóch kwartach prowadzili w Hali Milenium 37:33.

DRUGA POŁOWA

Po przerwie gospodarze tej konfrontacji wrócili z jeszcze większą werwą, co pokazali w trzeciej odsłonie. Po czterech punktach Dzierżaka i trójce Śmigielskiego, Kotwica wróciła na prowadzenie (40:38). Do ostatniego wyrównania w tym boju doprowadził punktami z pola trzech sekund Białachowski. Potem zawodnicy Kotwicy odwdzięczyli się serią 12:0, która po punktach Patryka Pułkotyckiego i Mikołaja Kurpisza pozwoliła odskoczyć na 12-punktową zaliczkę. Kobel wraz z Koblem dopisali wspólnie do konta gości cztery punkty, ale na zakończenie trzeciej ćwiartki z dystansu pocelowali Kurpisz oraz Pieloch. W ten sposób gracze Sensation Kotwicy wygrali tą część 29:7 i zasłużenie prowadzili po półgodzinnej grze 62:44.

W ostatniej dyszce niewiele się zmieniło. Pieloch razem z Kurpiszem dołożyli wspólnie trzy trójki, ale w ripoście punktowali Białachowski z Pabianem. Parę minut później Hubert Pabian wraz z Adamem Skibą starali się wlać nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Ostatecznie tę szansę zabrał dwiema trójkami Nikodem Klocek. Finalnie Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonuje Weegree AZS Politechnikę Opolską 83:67.

Najjaśniejszą postacią w szeregach Kotwicy był Mikołaj Kurpisz, zdobywca 15 punktów i 9 zbiórek. Dla przyjezdnych 17 punktów i 9 zbiórek uzyskał Hubert Pabian.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *