Mateusz Kaszowski dołącza do Sokoła Łańcut

Kolejny, mocny ruch ze strony Muszynianka Domelo Sokoła Łańcut! W przyszłym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn w łańcuckiej drużynie zagra Mateusz Kaszowski.

Mateusz Kaszowski urodził się 19 lutego 2001 roku w Rzeszowie. Swoje pierwsze kroki stawiał w barwach Sokoła Łańcut, której jest wychowankiem. Następnym klubem w jego karierze był WKK Wrocław, z którym zdobywał złote medale Mistrzostw Polski do lat 14 i 16. Pokrótce w latach 2017-2021 reprezentował Asseco Arkę Gdynia zarówno w młodzieżowych jak i seniorskich rozgrywkach. Z gdyńską ekipą zdobył trzy złote i dwa srebrne medale: Mistrzostw Polski do lat 18, a także do lat 20. W sezonie 2020/2021 zadebiutował na ekstraklasowych parkietach, występując w 27 spotkaniach dla zespołu z Trójmiasta.

Na pierwszoligowych parkietach 23-letni play-maker pojawił się sezon później, dołączając w trakcie trwania rozgrywek do Decki Pelplin. Ostatnimi przystankami w jego dotychczasowej karierze były: MKKS Żak Koszalin oraz Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. W ubiegłym sezonie rozgrywający ze swoją ekipą zdobył srebrny medal Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Kaszowski zagrał w 43 potyczkach, zdobywając przeciętnie 10,9 punktu, 3,3 asysty oraz 2,6 zbiórki.

fot. Kasia Pijarowska
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *