Górnik i Miasto Szkła z pewnymi zwycięstwami

Górnik Zamek Książ Wałbrzych wraca na fotel lidera zaplecza ekstraklasy, pokonując pewnie MKKS Żaka Koszalin. Równie pewne zwycięstwo notuje Miasto Szkła Krosno, ogrywając HydroTrucka Radom. Do ostatniej sekundy ważyły się losy spotkania w Pelplinie, w których zwycięsko wyszli gracze Sensation Kotwicy Kołobrzeg.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – MKKS Żak Koszalin 77:57 Statystyki

Biało-niebiescy zaznaczyli swoją dominację już po paru minutach premierowej odsłony, gdy po trafieniach Piotra Niedźwiedzkiego, Kacpra Margicioka oraz Francisa Hana prowadzili 14:0. Koszalinianie otrząsnęli się po celnych koszach Szymona Pawlaka oraz Williama Kondrata. Jednak w tej części do listy punktujących dla gospodarzy dopisali się: Konrad Dawdo, Patryk Wilk, David Jackson oraz Damian Durski (29:12). Górnik w następnej kwarcie potrafił uciec na pułap 21 punktów dzięki następnym koszom Dawdo, Niedźwiedzkiego oraz Durskiego. Żak do przerwy odrobił parę „oczek”, a skutecznie to zadanie realizowali Wiktor Rajewicz, Maciej Szewczyk oraz William Kondrat (45:30).

Po powrocie na boisko przyjezdni mocniej popracowali w defensywie, nadrabiając następną partię strat. Dzięki celnym rzutom Rajewicza, Szewczyka i Pawlaka już tylko siedem punktów dzieliły obie ekipy. Gdy wydawało się, że będziemy mieli jeszcze więcej emocji… ostatnia kwarta wygrana przez Górnik (23:12) była jedynie zaprzeczeniem. Dla gospodarzy 11 punktów rzucił Kacper Margiciok. Dla Żaka 15 punktów trafił Szymon Pawlak.

Miasto Szkła Krosno – HydroTruck Radom 85:62 Statystyki

Krośnianie w sobotni wieczór okazali się lepsi od HydroTrucka Radom, żegnając jednocześnie legendę krośnieńskiej koszykówki – Dariusza Oczkowicza. Trzecią odsłonę podopieczni Edmundsa Valeiko wygrali 22:8, która pozwoliła im na spokojniejszą kontrolę zawodów. Radomianom jeszcze w pierwszej połowie udało się nawiązać bezpośrednią rywalizację z gospodarzami dzięki celnym rzutom Konrada Szymańskiego, Darrena Williamsa, a także Jakuba Sadowskiego (43:37).

15 punktów i 5 asyst dla Miasta Szkła zaliczył Myles Rasnick. Natomiast dla gości po 11 punktów rzucili Konrad Szymański oraz Jakub Sadowski.

Decka Pelplin – Sensation Kotwica Kołobrzeg 85:87 Statystyki

Cenny komplet z Pelplina wywieźli zawodnicy Sensation Kotwicy Kołobrzeg, wygrywając końcowe fragmenty ostatniej kwarty. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w połowie czwartej odsłony po koszach Mariusza Konopatzkiego i Patryka Kędla prowadzili 78:69. Finalnie sygnał do nadrabiania zaległości rzucili Remon Nelson, Jakub Motylewski oraz Sebastian Walda. Ostatni z nich po dłuższej przerwie zagrał swoje najlepsze zawody, aplikując 20 punktów, a także 7 zbiórek. Nelson po celnej trójce dał Kotwicy kontakt z miejscowymi, natomiast Walda zaksięgował najważniejsze punkty spod kosza oraz z rzutów wolnych.

Dla Kotwicy 22 punkty i 8 asyst dał Remon Nelson, a ponadto zdobycz double-double odnotował Jakub Motylewski (18 punktów i 10 zbiórek). Dla Decki 24 punkty i 7 zbiórek zdobył Thomas Davis. Finalnie to w jego rękach miał piłkę na przechylenie szali zwycięstwa, lecz próba zza łuku okazała się nieudana.