Miasto Szkła pokonuje po dogrywce Górnika

Olbrzymie emocje w niedzielnym starciu Suzuki 1.Ligi na Podkarpaciu! Ostatecznie Miasto Szkła Krosno wygrali po dogrywce z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93.

Miasto Szkła Krosno – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 95:93 STATYSTYKI

Wynik rywalizacji otworzył trzypunktowym rzutem Michał Jankowski. Parę minut później zespoły toczyły ze sobą równorzędną walkę, zmieniając się od czasu do czasu na prowadzeniu. Po punktach spod tablicy Szymona Walskiego, a także rzutów wolnych Mikołaj Stopierzyńskiego, goście z Wałbrzycha mieli czteropunktowy bufor (11:15). Do końca premierowej odsłony Górnik zwiększył swój dystans dzięki kolejnym punktom Stopierzyńskiego, Walskiego oraz Ratajczaka (15:24). Wałbrzyszanie drugą odsłonę otworzyli od dwunastopunktowego serialu, który pozwolił im uciec na 21 „oczek” (15:36). Darrell Harris do spółki z Klavsem Dubultsem zaczęli pomału odrabiać straty, ale równie precyzyjni byli w ataku Bartosz Majewski oraz Szymon Walski. Po 20 minutach gry Górnik wygrywał 47:30.

Po dłuższej pauzie znów uciekł na 20-punktową zaliczkę po punktach Arinze Chidoma, a także trójce Michała Sitnika. Wówczas w krośnieńskim zespole zaczęli trafiać kolejno Jankowski, Śpica oraz Dubults. Po późniejszych punktach Harrisa, a także dwóch trójkach Huberta Łałaka przewaga Górnika mocno stopniała do siedmiu „oczek” (57:64). Trzecią kwartę zamknęły: połowicznie wykorzystane rzuty wolne przez Adriana Kordalskiego, a także celny lay-up Piotra Niedźwiedzkiego (57:67).

Gracze Edmundsa Valeiko czwartą partię otworzyli serią 13:2, która po trójce Jankowskiego dała im minimalne prowadzenie (70:69). Po chwili Chidom, a także Niedźwiedzki trafili spod kosza, dając chwilowo oddech wałbrzyszanom. Trójka Kacpra Traczyka oraz pięć „oczek” Maksymiliana Zagórskiego ponownie dały inicjatywę krośnianom w postaci pięciopunktowej zaliczki (82:77). Skuteczne akcje Stopierzyńskiego i Kordalskiego pozwoliły przyjezdnym doprowadzić do dogrywki.

W doliczonym czasie gry w krośnieńskim zespole nie zawodzili Traczyk, a także Harris. Po kolejnych punktach z rzutów wolnych Oczkowicza i Dubultsa przewaga Miasta Szkła wzrosła do czterech punktów (93:89). Za chwil kilka z wolnych nie pomylił się Kordalski, ale kluczowe punkty z pola trzech sekund zdobył Zagórski. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno wygrało po dogrywce z Górnikiem 95:93.

Najlepiej punktującym graczem Miasta Szkła był Darrell Harris, autor 20 punktów i 7 zbiórek. Dla Górnika 23 punkty i 8 zbiórek miał Piotr Niedźwiedzki.