Nowy szkoleniowiec MKKS Żaka Koszalin

MKKS Żak Koszalin znalazł nowego trenera, który w nadchodzącej kampanii poprowadzi koszaliński zespół w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Na koszalińskiej ławce trenerskiej zasiądzie Marek Łukomski.

43-letni szkoleniowiec w ostatnim czasie prowadził Muszynianka Domelo Sokół Łańcut, przejmując pod koniec listopada 2022 roku stanowisko pierwszego trenera za Radosława Soję. W sezonie 2022/2023 łańcucianie wywalczyli utrzymanie w Orlen Basket Ligi, notując bilans 11 zwycięstw i 19 porażek (12.pozycja). Niestety ubiegłoroczna kampania dla łańcuckiego klubu okazała się brzemienna w skutkach. Pod jego akompaniamentem zawodnicy Sokoła zaliczyli jedynie 5 zwycięstw na trzydzieści rozegranych spotkań, co ostatecznie dało degradację do Pekao S.A. 1.Ligi.

43-latek w swojej karierze trenerskiej: od 2009 do 2015 roku był pierwszym asystentem trenera w Rosie Radom, a po zdobyciu srebrnego medalu z radomskim klubem postanowił zostać pierwszym szkoleniowcem Kinga Szczecin. Ponadto prowadził też jako pierwszy coach Czarnych Słupsk, AZS-u Koszalin, Polpharmy Starogard Gdański, a także PGE Spójni Stargard.

Koszalinianie w ubiegłym sezonie odnotowali 14 zwycięstwo i 20 porażek w rundzie zasadniczej Pekao S.A. 1.Ligi, co dało im jedynie 12.miejsce. Niedługo zobaczymy pierwsze nazwiska zawodników w zespole z Pomorza Środkowego.

fot. Muszynianka Domelo Sokół Łańcut (fanpage)
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *