Z Katowic do Pelplina. Mikołaj Ratajczak koszykarzem Decki

Mikołaj Ratajczak zmienia barwy klubowe w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. Niski skrzydłowy w nadchodzącym sezonie będzie grał w Dece Pelplin.

Miniony sezon Mikołaj Ratajczak rozpoczynał kampanię w barwach drugoligowego AZS-u UMK Transbruk Toruń, w którym był wiodącą postacią. Jego zaangażowanie został zauważone przez AZS AWF Mickiewicza Romus Katowice, który w trakcie pierwszoligowego sezonu podpisał z nim kontrakt. Skrzydłowy także w katowickim zespole wychodził w wyjściowym zestawieniu. Ratajczak rozegrał w nim 18 spotkań, aplikując przeciętnie 9,9 punktu, 6,3 zbiórki, a także 5,4 asysty.

Wcześniej reprezentował barwy Weegree AZS Politechniki Opolskiej, zaplecza WKS Śląsk Wrocław, SMS PZKosz Władysławowo, a także zaliczył ekstraklasowe epizody w MKS-ie Dąbrowa Górnicza oraz Polskim Cukrze Toruń. Jak zaznacza szkoleniowiec pelplińskiej drużyny, Rafał Knap: „Doświadczenie ekstraklasowe oraz 1-ligowe – tak w skrócie możnaby opisać Mikołaja. Uniwersalny gracz, który w pełni może występować na trzech pozycjach. Mikołaj będzie ważnym ogniwem w naszej drużynie. Jestem pewien jego zaangażowania oraz liczę i czekam na pomoc naszemu teamowi swoim zdobytym doświadczeniem!

Jak podkreśla nowy skrzydłowy Decki Pelplin: „Decka Pelplin to uznana marka na pierwszoligowych parkietach. Co roku są w grze o play-off. Trener Knap przedstawił swoją wizje na budowę zespołu, która bardzo mi odpowiada, uzgodniliśmy warunki i cieszę się, że będę mógł reprezentować jej barwy w tym sezonie.”

fot. Małgorzata Jurys (archiwum)
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *