Ostatnie rozdanie w Suzuki 1.Lidze. Komu play-offy?

Już jutro koło godziny 20 będziemy mieli komplet zespołów, które zagrają w najważniejszej części sezonu w Suzuki 1.Lidze. Na dwa ostatnie miejsca mamy aż cztery chętne ekipy, a o przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie walczą dwie drużyny. Zobaczcie, co może wydarzyć się na ostatniej prostej na zapleczu ekstraklasy.

Kto wygra fazę zasadniczą Suzuki 1.Ligi?

Jak już wiemy Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, Dziki Warszawa, a także HydroTruck Radom mają pewne miejsca w czołówce. Wałbrzyszanie wystartują z „pole position”, ponieważ nawet przy potknięciu z Kociewskimi Diabłami mają lepszy bilans małych punktów w bezpośrednich starciach z Dzikami (+8). Warszawianie i radomianie zajmą odpowiednio drugie i trzecie miejsce po ostatniej zwycięskiej potyczce Dzików w Radomiu.

Jak rozdanie na miejscach 4-6?

Najpierw spójrzmy na tabelkę, która przed jutrzejszymi starciami wygląda tak:

Zwycięstwo GKS-u Tychy nad Weegree AZS Politechniką Opolską zapewni podopiecznym Tomasza Jagiełki 4.pozycję i przewagę własnego parkietu. W przypadku porażki GKS-u, a:

1) zwycięstwach SKS-u i Kotwicy, to starogardzianie zajmą 4.lokatę, Kotwica wskoczy na piąte, a tyszanie spadną na szóste (bezpośrednie potyczki z Kotwicą: -8 w małych punktach).
2) zwycięstwa SKS-u i porażki Kotwicy, to starogardzianie będą na czwartym, Trójkolorowi na piątym, Kotwica na szóstym.
3) porażki Diabłów oraz zwycięstwa Kotwicy, mała tabelka między zainteresowanymi zespołami (bilans 2-2). Wówczas na czwartym są Tychy (+37), piątym Kotwica (+8), szóstym SKS (-45).

Wiele wskazuje na to, że między GKS-em Tychy a SKS-em Starogard Gdański rozegra się gra o przewagę własnego parkietu. Wyżej wymienione zespoły także zagrają w fazie play-off.

Kto walczy o dwa ostatnie miejsca?

Tutaj zapowiada się wręcz ciekawa rywalizacja, bo o dwa ostatnie wolne miejsca walczą: Decka Pelplin, KKS Polonia Warszawa, Weegree AZS Politechnika Opolska oraz MKKS Żak Koszalin. Jednak zróbmy szybki podgląd na tabelę:

W komfortowej sytuacji znajdują się zawodnicy Decki oraz Polonii – zwycięstwa ze spadkowiczami 1.Ligi: Startem II Lublin oraz PGE Turowem Zgorzelec zapewnią dwa ostatnie miejsca. Pelplinianie mogą wyjść z siódmego, warszawianie z ósmego, nie oglądając się na wyniki Politechniki Opolskiej i Żaka. Opolanie mogą wejść kosztem warszawskiej drużyny, gdy ta przegra wyjazdową potyczkę w Zgorzelcu, a podopieczni Roberta Skibniewskiego wygrają z GKS-em. Ba, nawet na ósme może wskoczyć Żak Koszalin. Koszalinianie musieliby pokonać HydroTrucka i liczyć na potknięcia stołecznej Polonii i Politechniki Opolskiej. Wówczas po małej tabelce Żak ma ósme miejsce (3-1 +38), Polonia dziewiąte (2-2 +12), Weegree dziesiąte (1-3 -50). Po środowych meczach między tymi zespołami rozstrzygną się ostatnie dwa miejsca na najważniejszą część sezonu.

Klarowną sytuację mamy na miejscach od 11-15. Na czternastą lokatę mogą wskoczyć rezerwy Śląska Wrocław jak wygrają z WKK Wrocław przy wpadce AZS-u AGH Kraków w Krośnie (przy bilansie 13-21 w małym punktach +16 dla Śląska II). O dwunastą pozycję może powalczyć WKK Wrocław, jeśli ogra WKS Śląsk II Wrocław przy porażce Enei w Kołobrzegu. Natomiast jedenaste miejsce po rundzie zasadniczej zajmie Miasto Szkła Krosno. Podopieczni Edmundsa Valeiki mają lepszy bilans bezpośrednich meczów z WKK (+21) oraz Enei (+31), zaś słabszy od Żaka (-14).

Kto spada z Suzuki 1.Ligi?

Od paru kolejek wiemy już, że z zaplecza ekstraklasy spadną: BS Polonia Bytom, PGE Turów Zgorzelec i Start II Lublin. Do małego przetasowania może dojść na miejscach 16-17, gdy Turów wygra domową potyczkę z Polonią Warszawa przy wpadce Polonii Bytom z Dzikami Warszawa. W bezpośrednich rywalizacjach lepsi są bytomianie (+5 w małych punktach).

red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *