Pewna wygrana Żaka nad Mickiewiczem

MKKS Żak Koszalin z przekonującym zwycięstwem w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn! W sobotnim meczu 16.kolejki koszalinianie wygrali z AZS AWF Mickiewiczem Romus Katowice 89:69.

MKKS Żak Koszalin – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 89:69 Statystyki

Koszalinianie dzięki koszom Wiktora Rajewicza oraz Szymona Pawlaka rozpoczęli zawody od prowadzenia 7:0. Pomału katowicką drużynę w ataku uruchamiał Mikołaj Ratajczak, a dzięki trójce Kajetana Kuczawskiego, Mickiewicz miał jedynie dwupunktową stratę (12:10). Następny fragment należał do Żaka, który mógł liczyć na celne akcje Pawlaka, Rosińskiego i Tomaszewskiego. Dzięki nim gracze Rafała Knapa prowadzili po tej części 25:12.

Celnymi trójkami na początku kolejnej partii poczęstowali miejscowych Ratajczak oraz Kuczawski. Gospodarzom udało się na parę chwil wrócić do dwucyfrowej zaliczki dzięki udanym próbom Tomaszewskiego i Kondrata (32:20). Przyjezdną ekipę w ofensywie ciągnęli Oladapo, a także Ratajczak. Niezawodni w ekipie koszalińskiej byli Rajewicz oraz Kondrat. Pierwszą połowę zmagań zamknęły: udany hak Oladapo oraz półdystans Kuczawskiego (41:35).

Po przerwie gracze w białych strojach odnotowali serię 12:0, która po zagraniach Pawlaka i Kondrata przyniosła 18-punktowe prowadzenie. Słabszy moment katowickiej ekipy przerwał Daniel Oladapo, ale celnymi trójkami odpowiadali Rosiński oraz Pawlak. Dzięki punktom spod trumny Andrzeja Krajewskiego i Oskara Życzkowskiego, Żak prowadził po 30 minutach 67:43.

Niewiele zmian było w decydującej partii. Konto katowickiej drużyny starał się podreperować Oladapo, ale skutecznie rzuty egzekwowali Krajewski, Życzkowski, Szewczyk oraz Tomaszewskiego. Do końcowej syreny nic złego koszalinianom nie mogło się wydarzyć. Ostatecznie MKKS Żak Koszalin pokonał katowickiego Mickiewicza 89:69.

Dla Żaka 17 punktów i 6 zbiórek dał William Kondrat. W zespole gości brylował Daniel Oladapo, autor 26 punktów i 8 zbiórek.