Polonia lepsza od opolskiej Politechniki

Trzecie zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy odnotowuje KKS Polonia Warszawa! Stołeczni w piątkowy wieczór pokonali Weegree AZS Politechnikę Opolską 83:71.

KKS Polonia Warszawa – Weegree AZS Politechnika Opolska 83:71 Statystyki

Po dość wyrównanym początku zawodów w nieco lepszej dyspozycji byli zawodnicy Jakuba Pendrakowskiego. Trójka Jakuba Osińskiego, a także fenomenalna paczka Damiana Cechniaka dała stołecznym pięciopunktowe prowadzenie 9:4. Gra podopiecznych Roberta Skibniewskiego w kolejnych minutach wyglądała na nieco ospałą. Warszawianie lepiej dzielili się piłką, co przełożyło się na kolejne punkty z gry Cechniaka oraz Kierlewicza. Przełamanie dla gości dał celną trójką Michał Jodłowski, a nieco później spod tablicy dołożył Kamil Białachowski. Finalnie po 3+1 Marcina Dutkiewicza oraz wykorzystanych wolnych przez Kamila Białachowskiego, Polonia prowadziła po premierowej odsłonie 19:13.

Kolejną część widowiska otworzyły celne rzuty Kareema Reida oraz Maksymiliana Motela. Poloniści w kolejnych akcjach zaaplikowali następne 11 punktów. Celne próby Dutkiewicza, Motela i Kierlewicza dały „Czarnym Koszulom” 16-punktową zaliczkę (34:18). Opolscy zawodnicy zareagowali dobrymi rzutami Lisa oraz Jodłowskiego. Kolejne punkty Kaczmarzyka pozwoliły gościom dojść do gospodarzy na dziewięć punktów. Stołeczni mogli liczyć na przyzwoitą dyspozycję Motela, lecz z dystansu odpowiedział Kobel. Ostatecznie po 20 minutach prowadzili poloniści 43:36.

W trzeciej odsłonie udany zryw zawodników Politechniki w postaci celnych rzutów Jodłowskiego, Lisa i Rutkowskiego sprawił, że goście potrafili wyjść na +3. Warszawianie odwdzięczyli się 12-punktową ucieczką, która po zagraniach Motela, a także Cechniaka dała dziewięciopunktową zaliczkę (57:48). Próbę podgonienia wyniku podjęli się Kobel, Lis, a także Kaczmarzyk. Jednak doskonale w warszawskiej ekipie spisywał się Motel przy wsparciu Kuźkowa. Po 30 minutach gracze w białych strojach wygrywali 65:57.

Decydującą partię stołeczni kontrolowali przy pomocy trójki Dutkiewicza oraz następnych punktów Kierlewicza i Motela (72:62). Kamil Białachowski wraz z Dominikiem Rutkowskim próbowali poderwać opolską ekipę do gry, ale skutecznie tę gonitwę utrudniali kolejnymi punktami Michał Kierlewicz oraz Patryk Pełka. Trójka Motela przypieczętowała zwycięstwo polonistów. KKS Polonia Warszawa ogrywa Weegree AZS Politechniką Opolską 83:71.

Dla Polonii 29 punktów zaaplikował Maksymilian Motel. W opolskim zespole brylował Michał Jodłowski, autor 13 punktów i 5 zbiórek.