Pora na 12.kolejkę Suzuki 1.Ligi

Dwunastą serię meczów Suzuki 1.Ligi rozpoczniemy od sobotniej potyczki między Decką Pelplin a HydroTruckiem Radom. Interesująco zapowiada się także rywalizacja w Tychach, gdzie Trójkolorowi podejmą Eneę Basket Poznań. Na Podkarpaciu Miasto Szkła Krosno powalczy z warszawskimi Dzikami, a rezerwy Śląska Wrocław spróbują zatrzymać Sensation Kotwicę Kołobrzeg. Wszystkie spotkania w serwisie Emocje.TV.

SOBOTA

Dla pelplińskiej drużyny każde zwycięstwo będzie teraz bezcenne, aby odbić się od strefy spadkowej. Naprzeciw podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego stanie główny kandydat do awansu – HydroTruck Radom. Radomianie wrócili na zwycięskie tory, zatrzymując passę Kociewskich Diabłów. Pelplinianie półtora tygodnia temu byli bliscy sprawienia niespodzianki kołobrzeżanom, lecz ostatecznie zwycięsko wyszli zawodnicy Kotwicy. Czy tym razem gospodarze postawią trudne warunki zespołowi z Radomia?

Trzy godziny później MKKS Żak Koszalin spróbuje wrócić na zwycięskie tory, podejmując u siebie Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Wałbrzyszanie są po pięciu kolejnych triumfach z rzędu m.in. z AZS AGH Kraków (86:70) czy Startem II Lublin (114:62). Czy podopieczni Marcina Radomskiego podtrzymają dobrą passę, wywożąc komplet punktów z Pomorza Zachodniego? O tej samej porze WKK Wrocław zawalczy o przedłużenie dobrej passy, grając przed własną widownią z PGE Turów Zgorzelec.

Na zakończenie dnia o 20:00 zobaczymy starcia: Weegree AZS Politechnika Opolska Start II Lublin, a także GKS Tychy – Enea Basket Poznań. Trójkolorowi będą chcieli za wszelką cenę wrócić do solidnej dyspozycji z początku rundy zasadniczej. Poznaniacy w ostatnich paru spotkaniach grają w kratkę – na własnym parkiecie notują pewne zwycięstwa, na wyjazdach odnoszą porażki. Jak tym razem zaprezentują się gracze Przemysława Szurka na trudnym terenie w Tychach?

NIEDZIELA

Niedzielne ligowe zmagania zaczniemy na Kociewiu, gdzie SKS Starogard Gdański podejmie Polonię Bytom. Starogardzianie bez dwóch zdań chcą powrócić na zwycięski szlak po ostatniej klęsce poniesionej w Radomiu, ale bytomianie ostatnio gwizdnęli sprzed nosa zwycięstwo Trójkolorowym. Czy koszykarze Mariusza Bacika pójdą za ciosem i wywiozą ze Starogardu Gdańskiego dwa punkty?

W dwóch zaplanowanych bojach na godzinę 18: Miasto Szkła Krosno powalczy z Dzikami Warszawa, a WKS Śląsk II Wrocław sprawdzi dyspozycję dnia Sensation Kotwicy Kołobrzeg. W obydwu konfrontacjach w ubiegłej kampanii rezultat ważył się do ostatnich sekund. Czy tak samo będzie także w tej kolejce gier?

Dwunastą kolejkę zakończymy poniedziałkową rywalizacją na warszawskim, gdzie KKS Polonia Warszawa stoczy bitwę z AZS-em AGH Kraków. Dla obu zespołów z perspektywy swoich celów na ten sezon będzie to potyczka za cztery punkty. Stołeczni tym triumfem mogą pomału oddalić się od dolnej części tabeli, z kolei krakowianie po tej wygranej mogą wskoczyć nawet na 10.lokatę. Która z ekip będzie w poniedziałkowy wieczór świętowała swój sukces?

Terminarz 12. kolejki w Suzuki 1 LM:

Decka Pelplin – HydroTruck Radom (sobota, 15)
MKKS Żak Koszalin – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych (sobota, 18)
WKK Wrocław – PGE Turów Zgorzelec (sobota, 18)
Weegree AZS Politechnika Opolska – Start II Lublin (sobota, 20)
GKS Tychy – Enea Basket Poznań (sobota, 20)
SKS Starogard Gdański – BS Polonia Bytom (niedziela, 15)
Miasto Szkła Krosno – Dziki Warszawa (niedziela, 18)
WKS Śląsk II Wrocław – Sensation Kotwica Kołobrzeg (niedziela, 18)
KKS Polonia Warszawa – AZS AGH Kraków (poniedziałek, 18)

Wszystkie rywalizacje do zobaczenia na platformie Emocje.TV.

red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *