Radosław Chorab zawodnikiem Polonii Bytom. Piechowicz przedłużył

Radosław Chorab (21 lat, 190 cm) w najbliższym sezonie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn będzie graczem BS Polonii Bytom. Natomiast Marek Piechowicz przedłużył umowę z bytomskim zespołem o kolejny sezon.

21-letni rozgrywający ubiegły sezon spędził w drugoligowym KK UR Bozza Kraków. Wystąpił w 32 spotkaniach, gdzie notował 12,6 punktu, 4,3 asysty oraz 3,3 zbiórki. Chorab w swej przeszłości grał na zapleczu MKS Dąbrowy Górniczej, a także miał epizody ekstraklasowe zarówno w Dąbrowie Górniczej jak i Starogardzie Gdańskim. W sezonie 2017/2018 był uczestnikiem finałowego turnieju Mistrzostw Polski do lat 20 w Radomiu. Wówczas dąbrowska ekipa zajęła piątą lokatę.

Marek Piechowicz w swoim koszykarskim CV ma występy w najwyższej klasy rozgrywkowej. Przez trzy lata grał w Anwilu Włocławek (2005-2008), Siarce Tarnobrzeg, Kotwicy Kołobrzeg, GTK Gliwice i MKS-ie Dąbrowa Górnicza. W ubiegłym sezonie był wiodącą postacią bytomskiego zespołu. W 39 rozegranych spotkaniach notował średnio 15,8 punktu, 6,5 zbiórki i 2,7 asysty.

fot. BS Polonia Bytom Basketball/Krzysztof Kadis

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *