Stabilizacja w Kotwicy! Długosz i Kowalenko z kontraktami

Szymon Długosz (30 lat, 203 cm) i Witalij Kowalenko (38 lat, 204 cm) to kolejni zawodnicy, którzy w przyszłym sezonie nadal będą grali dla Sensation Kotwicy Kołobrzeg. Kołobrzeski zespół otwarcie zapowiada walkę o czołowe miejsca i awans do ekstraklasy.

Szymon Długosz grywał w swojej przeszłości na parkietach Energa Basket Ligi m.in. z Energą Czarnymi Słupsk czy Polpharmą Starogard Gdański. W sezonie 2020/2021 wywalczył z Grupą Sierleccy-Czarni Słupsk awans do Energa Basket Ligi, pokonując w finale 1. Ligi Górnik Trans.eu Wałbrzych (3-2). W ubiegłym sezonie wystąpił w 40 meczach, notując średnio 9,1 punktu oraz 6 zbiórek.

Witalij Kowalenko podobnie jak Długosz grał w ekstraklasowych zespołach z Sopotu, Ostrowa Wielkopolskiego oraz Dąbrowy Górniczej. 38-letni skrzydłowy ubiegłoroczną kampanię rozpoczął w Starogardzie Gdańskim, lecz przez słabsze wyniki poprzedniego pracodawcy postanowił przenieść się do Kołobrzegu. W Suzuki 1 Lidze wystąpił łącznie w 35 spotkaniach, notując średnio 7,9 punktu oraz 6,2 zbiórki.

fot. Sensation Kotwica Kołobrzeg

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *