Rafał Komenda zasila szeregi HydroTrucka Radom

Radomski klub pozyskał nowego środkowego na przyszły sezon Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Nowym zawodnikiem HydroTrucka Radom został Rafał Komenda.

Rafał Komenda jest wychowankiem klubu TKM Włocławek, który reprezentował na szczeblu centralnym młodzieżowych rozgrywek. Co więcej środkowy w sezonie 2014/2015 zaczął nabierać doświadczenia ligowe, zaczynając grę w drugoligowym SMS-ie PZKosz Władysławowo. W 2016 roku był zawodnikiem włocławskiego klubu na poziomie 2.Ligi. Następnymi klubami w karierze środkowego były: Domino Inowrocław, Sharks AWFiS Port Gdynia oraz Decka Pelplin. Ponadto 26-latek grał na ekstraklasowych boiskach, grając dla Anwilu Włocławek. W swym dotychczasowym dorobku ma: srebrny medal MP do lat 14 oraz brązowy medal MP do lat 16 wywalczony z TKM. W 2018 roku sięgnął po tytuł Mistrza Polski z Anwilem.

Następnie w trakcie trwania sezonu 2021/2022 dołączył do Dzików Warszawa, z którymi w 2023 roku wywalczył awans do ekstraklasy. W minionej kampanii podkoszowy przeniósł się do AZS-u AGH Kraków. Komenda zagrał w 34 spotkaniach, wychodząc w wyjściowym ustawieniu. Komenda zdobywał przeciętnie na spotkanie 11,6 punktu oraz 6,2 zbiórki.

fot. HydroTruck Radom (fanpage)
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *