Jakub Wojciechowski środkowym WKK Active Hotel Wrocław

WKK Active Hotel Wrocław wzmacnia na przyszłoroczny sezon strefę podkoszową! W nadchodzącej kampanii wrocławską ekipę będzie reprezentował Jakub Wojciechowski.

Urodzony 2 stycznia 2003 roku w Warszawie środkowy swoje pierwsze koszykarskie kroki stawiał w barwach MKS-u Ochota. 21-letni podkoszowy na drugoligowych parkietach zadebiutował w sezonie 2019/2020. Pokrótce kolejnym przystankiem w jego karierze był MKS Start Lublin, z którym wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 19. Następnie w sezonie 2022/2023 podpisał kontakt z Decką Pelplin, ale więcej czasu spędzał na drugoligowych boiskach, grając dla GAK Gdynia. W trakcie trwania sezonu Wojciechowski powrócił do Warszawy, wstępując w szeregi Dzików Warszawa, z którymi wywalczył awans do Orlen Basket Ligi.

W ubiegłym sezonie Wojciechowski dołączył do MKS-u Dąbrowa Górnicza, ale więcej meczów rozegrał na zapleczu ekstraklasowej ekipy. Środkowy wystąpił w 19 spotkaniach, notując przeciętnie 10 punktów oraz 8,1 zbiórki. Ponadto 21-letni zawodnik na ekstraklasowych parkietach zagrał w 10 meczach, zdobywając łącznie 6 punktów.

fot. MKS Dąbrowa Górnicza (fanpage)
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *