Rozlosowano grupy turnieju w Lublinie. Wizja Ligi 3X3 coraz bliżej

We wtorkowe południe przedstawiciele PZKosz, a także sponsorów związanych z Lublinem rozlosowali grupy turnieju Ligi 3X3, który rusza w najbliższy weekend. Jednak realna wizja rozwoju tego projektu budzi wiele obaw ze stony klubów PLK. Ale po kolei.

O awans do następnej fazy turnieju powalczy 16 zespołów, które zostaną rozdzielone na cztery grupy (po cztery ekipy w każdej). Rywalizacje pierwszej rundy odbędą się w sobotę, w lubelskiej hali MOSiR. Wstęp na zawody będzie dostępny za darmo, a transmisje będą przeprowadzały kanały tematyczne Polsatu.

Przedstawiamy podział grup:

Składy wszystkich zespołów biorących udział w Lidze 3X3 znajdziesz pod tym linkiem

Szef PZKosz z rozgrywkami koszykówki 3X3, które miałyby być prowadzone równoległe z sezonem Energa Basket Ligą, chciał ruszyć w obecnej kampanii. Powyższy pomysł został przedstawiony w listopadzie ubiegłego roku podczas spotkania z prezesami PLK. Ostatecznie po wielu rozmowach udało się przekonać prezesa PZKosz, aby w trwającym sezonie mecze 3X3 sprowadzić do dwóch weekendowych turniejów.

Jednak przedstawiciele klubów, prosząc o zachowanie anonimowości wyraziły swoje mocne obawy wobec następnych sezonów i rozwoju tego projektu. Kwestionują narzucanie im obowiązku uczestnictwa w regularnych rozgrywkach 3×3. Obawiają się, że możliwość ich organizacji równolegle z meczami ekstraklasy okaże się utopią. Jednocześnie wiedzą, że także i ten pomysł zostanie wcielony w życie bez ich zdania.

Co Wy sądzicie o Lidze 3X3, aby była rozgrywana jako regularny sezon? Odpowiedzi zostawcie w tej ankiecie.

Źródła:

https://super-basket.pl/liga-3×3-wylosowano-grupy-turnieju-w-lublinie/
https://super-basket.pl/kluby-plk-w-strachu-wizja-prawdziwej-ligi-3×3-coraz-blizej/

Czy Liga 3X3 powinna być rozgrywana regularnie?

  • Nie (75%, 6 Votes)
  • Tak (13%, 1 Votes)
  • Nie wiem (13%, 1 Votes)

Total Voters: 8

Loading ... Loading ...

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *