Sokół się nie poddaje…

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód zaliczył trzecie zwycięstwo na zapleczu ekstraklasy! W ostatni meczu 21.kolejki podopieczni Marcina Chodkiewicza ograli GKS Tychy 77:75.

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód – GKS Tychy 77:75 Statystyki

Początek spotkanie był znacznie wyrównany, ale potem ekipa z Międzychodu odjechała na parę punktów po udanych zagraniach Nicholasa Lynch’a, a także trójce Mikołaja Smarzego. Tę samą broń zastosował Maciej Koperski, ale dwiema trójkami poczęstował Nicholas Lynch dające gospodarzom ośmiopunktowy zapas (17:9). Rezultat trójkolorowych poprawiali Karol Nowakowski, a także Karol Kamiński. Jednak znacznie lepiej w końcowych fragmentach tej części wyglądali miejscowi. Łatwe wejście pod obręcz Smarzego dało po 10 minutach dziewięciopunktowe prowadzenie dla Sokoła (26:17).

W drugiej części tyszanie krok po kroku nadrabiali zaległości po odnalezieniu łatwych wejść pod pole trzech sekund przez Karola Kamińskiego i Sebastiana Bożenko. Kilkupunktowej zaliczki dzielnie bronili Damian Szymczak, a także Patryk Plewiński, ale goście wyrównali stan po siedmiopunktowym serialu. Na remis wyrównał spod tablicy Szymon Walski (32:32). Później gospodarze wrócili do lepszej dyspozycji głównie dzięki wykorzystanym akcjom przez Lynch’a, a także wolnych Smarzego i Szymczaka. Ostatecznie zagranie 2+1 Jakuba Kunca dało do przerwy 11-punktową zaliczkę dla Sokoła (47:36).

Po powrocie na parkiet gospodarzy zaczęli gonić celnymi trafieniami Zmarlak, Koperski, a także Walski. Jednak oprócz punktującego Lynch’a w ekipie międzychodzkiej uaktywnili się Szymczak oraz Małachowski. Po ich zagraniach Sokół wciąż miał o dziesięć punktów więcej niż przyjezdni. Wynik tyskiej drużyny minimalnie usprawnili Maksymilian Duda oraz Ilian Węgrowski. Po półgodzinnej grze wciąż lepsza byli zawodnicy w żółtych strojach, prowadząc 62:54.

W ostatniej kwarcie po trójce Kunca oraz półdystansowi Barnesa, Sokół uciekł na dwanaście punktów. Od tamtej pory Trójkolorowi wzięli się poważnie za odrabianie strat, aplikując run 15:2. Głównie dzięki interwencjom Koperskiego, a także trójce Szmita, GKS objął prowadzenie (69:70). Po chwili rezultat dla gości podwyższyli Zmarlak oraz Koperski dający im trzypunktową zaliczkę. Ostatecznie najważniejsze punkty trafiali międzychodzianie dzięki wykorzystanym rzutom wolnym przez Damiana Szymczaka oraz Mikołaja Smarzego. W ten sposób zawodnicy Sokoła zaliczyli trzecie ligowe zwycięstwo, pokonując tyski GKS 77:75.

Dla gospodarzy niezawodny był Nicholas Lynch, zdobywca 20 punktów i 13 zbiórek. Dla gości 25 punktów uzyskał Maciej Koperski.