Pełna dominacja Astorii!

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz zalicza efektowne zwycięstwo na otwarcie 12.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! Bydgoszczanie w piątkowy wieczór rozgromili AZS AWF Mickiewicza Romus Katowice 99:62.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 99:62 Statystyki

Początkowo gracze Astorii mocno dominowali w ataku. Po dwóch trójkach Jakuba Ulczyńskiego, a także kolejnych zagraniach Damiana Jeszke i Filipa Małgorzaciaka, miejscowi prowadzili 14:3. Później było jeszcze lepiej, bo po następnych trafieniach Małgorzaciaka i Ulczyńskiego przewaga gospodarzy urosła do dziewiętnastu „oczek” (24:5). Impuls do odrabiania zaległości dał Tomasz Krzymiński, a zaraz po nim swoje punkty dołożyli Bartłomiej Pietras oraz Patryk Wieczorek. Po pierwszej części Astoria prowadziła 30:20.

W kolejnej partii do listy punktujących dla bydgoskiej ekipy dopisali się Mateusz Kaszowski, Piotr Śmigielski, a także Kacper Burczyk. Jednak w ripoście pod obręczami aplikowali Łukasz Kłaczek, Stanisław Heliński oraz Patryk Wieczorek. W późniejszych minutach spotkania swoje dobre momenty w od ataku wykorzystywali Małgorzaciak, a także Zegzuła. Pierwszą połowę zamknęły punkty spod tablicy Helińskiego (57:37).

Po powrocie na parkiet zawodnicy Krzysztofa Szubargi wciąż byli stroną przeważającą w tym pojedynku. Miejscowi urozmaicali swoją grę w ataku, dzieląc zdobywanie punktów na wielu zawodników. Dzięki udanym interwencjom Małgorzaciaka, Zegzuły, a także Kaszowskiego, Astoria po trzech częściach osiągnęła pułap prawie 40 punktów (85:46). Niewiele zmian przyniosła też decydująca kwarta, którą minimalnie wygrali przyjezdni (14:16) dzięki trzem trójkom Krzymińskiego oraz punktom z rzutów wolnych Kłaczka. Ostatecznie Astoria wygrała piątkowe zawody z Mickiewiczem 99:62. Dla gospodarzy 21 punktów i 5 zbiórek odnotował Filip Małgorzaciak. Dla Mickiewicza 20 „oczek” rzucił Tomasz Krzymiński.