Środowy wieczór z Pekao S.A. 1.Ligą

W środowy wieczór szykuje się kilka interesujących pojedynków na zapleczu ekstraklasy. Głównym daniem z pewnością będą derby Pomorza Środkowego między Sensation Kotwicą Port Morski Kołobrzeg a MKKS Żakiem Koszalin. Wcześniej, bo o godzinie 17, Decka Pelplin zmierzy się z Miastem Szkła Krosno, aby wyrównać rachunki z ubiegłej rundy. Ciekawie zapowiadają się rywalizacje na Dolnym Śląsku, a także w Warszawie.

WKK Active Hotel Wrocław — AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, godz. 16:00

Podopieczni Łukasza Dziergowskiego aktualnie zajmują ostatnie miejsce (5-17, 15.miejsce) zapewniające im utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Niestety na ich niekorzyść padły cztery ostatnie spotkania, w których niekwestionowanym liderem jest Mikołaj Stopierzyński. Jedno zwycięstwo mniej na swoim koncie ma natomiast katowicki Mickiewicz, który musiał uznać wyższość Enei Basket Poznań. Wcześniej podopiecznym Łukasza Szczypki udało się wygrać wyjazdowe spotkanie z przemyskimi Niedźwiadkami.

W ubiegłej rundzie wrocławska ekipa wygrała po dogrywce z katowiczanami 94:89 i z pewnością rezultat będą chcieli poprawić przed własną widownią. Co więcej, po dłuższej nieobecności wrócił Djery Jean Baptiste, który dawał niezbędne punkty z pomalowanego pola. Interesującą rywalizację możemy zobaczyć na skrzydle między Stanisławem Helińskim a Mikołajem Stopierzyńskim. Obaj zawodnicy są najlepiej punktującymi zawodnikami swoich ekip, a także zrobili spory postęp w porównaniu z ubiegłą kampanią. Pod tablicami wrocławianie spróbują zatrzymać Daniela Oladapo, natomiast na rozegraniu Patryk Rosołowski spróbuje przechytrzyć Patryka Wieczorka. Która z tych ekip wywalczy ważne zwycięstwo?

Decka Pelplin — Miasto Szkła Krosno, godz. 17:00

W ostatnich pięciu spotkaniach podopieczni Dariusza Kaszowskiego udowodnili, że są realnymi kandydatami do powtórzenia wyniku sprzed roku (faza play-off). Szczególnie ważne w kontekście gry o miejsce w najlepszej ósemce była wyjazdowa walka z GKS-em Tychy zakończona triumfem. Pelplinianie będą chcieli powtórzyć ten sam z Miastem Szkła Krosno, w którym mają coś do udowodnienia. Ostatnio krośnianie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, mając na koncie serię sześciu kolejnych triumfów. Sporo do myślenia dała wyjazdowa potyczka w Międzychodzie, którą skutecznie odwrócił Myles Rasnick dwiema trójkami.

Sposób na zatrzymanie bardzo dobrej dyspozycji amerykańskiego rozgrywającego spróbuje znaleźć Filip Stryjewski, który ostatnio nie może się wstrzelić. Pod tablicami Patryk Kędel sprawdzi dyspozycję Przemysława Wrony. Kędel prócz dobrej gry pod tablicami od czasu do czasu umie trafić zza łuku. Dobry pojedynek „strzelecki” zapowiada się między Romanem Janikiem a Michałem Jankowskim. Doświadczony rzucający krośnieńskiej ekipy przy każdorazowym wejściu z ławki rezerwowej daje sporo punktów. Obie drużyny dzieli różnicą dwóch zwycięstw, a w lepszej sytuacji są aktualnie podopieczni Edmundsa Valeiko. Czy pelplinianom uda się zrewanżować za porażkę poniesioną w Krośnie?

KKS Polonia Warszawa — AZS AGH Kraków, godz. 18:00

Od momentu pozyskania Kaheema Ransoma z greckiego Koroivos Amaliady, AZS AGH Kraków wygrał domową potyczkę z Sensation Kotwicą Port Morski Kołobrzeg. Amerykanin w swym debiucie zaaplikował 28 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst. W ubiegłym sezonie był liderem radomskiej ekipy, notując przeciętnie 20,8 punktu, 7,9 asysty i 5,3 zbiórki. Czy 30-letni rozgrywający pomoże krakowianom utrzymać miejsce na zapleczu ekstraklasy? Dolne rejony tabeli okupuje także KKS Polonia Warszawa, która ostatnio dostała baty od Kociewskich Diabłów oraz rezerw Wicemistrza Polski. Wcześniej zaliczyła ważną wyjazdową wygraną nad Mickiewiczem, odrabiając z poprzedniego meczu ośmiopunktowy deficyt.

Będzie to czwarte spotkanie obydwu ekip w historii potyczek na zapleczu ekstraklasy. Wszystkie trzy mecze padły na korzyść stołecznej Polonii. Z ważnych pojedynków: Eric Williams Jr. spróbuje powstrzymać Kaheema Ransoma, natomiast pod tablicami Damian Cechniak sprawdzi dyspozycję dnia Rafała Komendy. Ważnym argumentem na korzyść podopiecznych Jakuba Pendrakowskiego powinna być zbierana tablica, która jest słabszym ogniwem krakowskiej drużyny. Poza tym obie drużyny wystąpią w swych najsilniejszych ustawieniach.

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg — MKKS Żak Koszalin, godz. 20:00

Szóste derby Pomorza Środkowego z pewnością będą najbardziej emocjonującym meczem w środowy wieczór. Kołobrzeżanie będą chcieli zrehabilitować się za porażkę z derbowego spotkania w Koszalinie (66:70). W ostatnim czasie zaliczyli niespodziewaną wpadkę na wyjeździe z AZS-em AGH Kraków, w której pogrążył ich jeden z atutów: trafienia zza łuku (6/32). Niewiele lepiej jest w koszalińskim obozie, bo z ostatnich pięciu spotkań podopieczni Rafała Knapa wygrali zaledwie jedno — bydgoską Astorią. W pozostałych czterech koszalinianie mieli okazję na domknięcie pomyślnie spotkań, ale w decydujących momentach popełniali sporo błędów.

Wiemy już, że szkoleniowiec koszalińskiej ekipy poprowadzi swoich zawodników podczas środowej potyczki w Kołobrzegu. Dobry popis w ataku powinniśmy zobaczyć między Damianem Pielochem a Szymonem Pawlakiem. Na rozegraniu Wiktor Rajewicz spróbuje zatrzymać Pawła Dzierżaka, a Błażej Czerniejewicz sprawdzi dyspozycję Daniela Ziółkowskiego.

W pozostałych spotkaniach: GKS spróbuje powalczyć z Astorią, Sokół podejmie na własnym terenie Górnika (oba o godz. 19), a Politechnika Opolska powalczy o rehabilitację z HydroTruckiem Radom za poprzednią rundę (godz. 20). Mecz Enei Basket z Kociewskimi Diabłami, a także Niedźwiadków z rezerwami Śląska Wrocław zostały przełożone odpowiednio na: 28 lutego i 4 marca. Wszystkie spotkania do obejrzenia na platformie Emocje.TV.

fot. Wojciech Krysiak Photography
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *