1 października 2022

Projekt Kosz

TWOJE ŹRÓDŁO KOSZYKÓWKI

Karuzela transferowa w Suzuki 1 Lidze 2022/2023

Pierwszoligowa karuzela transferowa – to coś, na co czekają kibice po zakończeniu sezonu. Z roku na rok pierwsze newsy transferowe pojawiają się coraz wcześniej, my jednak staramy się wytrzymać z publikacją karuzeli jak najdłużej. Negocjacje transferowe z sezonu na sezon rozpoczynają się jeszcze wcześniej. Nie wszystkie rozmowy kończą się finalizacją umowy, ponieważ sytuacja nowych umów pod koniec danego sezonu i w przerwie międzysezonowej jest zawsze dynamiczna. Kto zostaje, kto odchodzi oraz jak będą prezentowały się kluby w następnej kampanii?

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych (🔒)

Zostają: Piotr Niedźwiedzki, Damian Durski, Hubert Kruszczyński, Bartłomiej Ratajczak

Przychodzą: Marcin Radomski (trener, Decka), Adrian Kordalski (Turów), Mikołaj Stopierzyński (Start II), Bartosz Majewski (Dziki), Adrian Sobkowiak (Sklep Polski), Michał Marek (Turów), Kacper Kabała, Szymon Walski (WKS Śląsk II)

Odchodzą: Łukasz Grudniewski (trener), Kamil Zywert (WKK), Hubert Pabian (Weegree), Jan Malesa (Trefl), Damian Cechniak (KKS Polonia), Marcin Dymała (szuka klubu), Krzysztof Jakóbczyk (szuka klubu)

Sensation Kotwica Kołobrzeg (🔒)

Zostają: Rafał Frank (trener), Mikołaj Kurpisz, Piotr Śmigielski, Damian Pieloch, Witalij Kowalenko, Szymon Długosz

Przychodzą: Patryk Pułkotycki (Decka), Łukasz Walkowiak (Arka), Łukasz Klawa (Trefl II), Paweł Dzierżak (HydroTruck), Jakub Marchlewski, James Washington (Rasta Vechta)

Odchodzą: Mateusz Itrich (Żak), Karol Kutta (szuka klubu), Wojciech Jakubiak (szuka klubu), Remon Nelson (szuka klubu)

Weegree AZS Politechnika Opolska (🔒)

Zostają: Adam Skiba, Adam Kaczmarzyk, Michał Jodłowski, Marcel Kapuściński, Jakub Kobel, Filip Salkiewicz, Emil Rak

Przychodzą: Robert Skibniewski (trener, Śląsk), Michał Kroczak (King), Marcin Kowalczyk (Arka), Mikołaj Ratajczak, Hubert Pabian (Górnik), Kamil Białachowski (Sudety)

Odchodzą: Kamil Sadowski (trener), Dominik Rutkowski (WKK), Szymon Kiwilsza (WKK), Patryk Piszczatowski (Bozza), Paweł Krefft (szuka klubu), Patryk Wilk (MKS DG)

GKS Tychy (🔒)

Zostają: Tomasz Jagiełka (trener), Wojciech Jagiełka (asystent trenera), Andrzej Krajewski, Patryk Stankowski, Maciej Koperski, Jakub Nowak, Piotr Wieloch, Artur Ziaja, Kacper Mąkowski, Bartosz Chodukiewicz, Ignacy Jakacki, Artur Danielak, Filip Wspaniały

Przychodzą: Patryk Kędel (Astoria), Karol Kamiński (Znicz)

Odchodzą: Radosław Trubacz (Enea Zastal), Łukasz Diduszko (koniec kariery), Krystian Tyszka (Decka)

WKK Wrocław (🔒)

Zostają: Jakub Koelner, Fryderyk Matusiak, Maksymilian Wilczek, Tomasz Ochońko, Patryk Rosołowski, Michał Nowak

Przychodzą: Sebastian Potoczny (trener), Michał Rutkowski (asystent trenera), Dominik Rutkowski (Weegree), Kamil Zywert (Górnik), Szymon Kiwilsza (Weegree), Karol Nowakowski (Dziki), Michał Gabiński (Śląsk)

Odchodzą: Łukasz Dziergowski (trener), Michał Chrabota (Polonia), Jakub Patoka (HydroTruck), Wojciech Wątroba (Niedźwiadki), Łukasz Uberna (Niedźwiadki)

AZS AGH Kraków (🔒)

Zostają: Wojciech Bychawski (trener), Paweł Zmarlak, Damian Dyrda, Patryk Wydra, Wojciech Leszczyński, Kacper Rojek, Miłosz Matyja

Przychodzą: Szymon Sobiech (Miasto Szkła), Szymon Szmit (Spójnia), Michał Lis (Sokół), Patryk Michałowski (Bozza), Mateusz Kękuś (Oknoplast), Marcel Hościłowicz (Oknoplast), Łukasz Kowalczyk (Oknoplast)

Odchodzą: Piotr Lis (SKS), Wojciech Fraś (Enea), Kacper Majka (Niedźwiadki), Szymon Pawlak (Turów)

Dziki Warszawa (🔒)

Zostają: Krzysztof Szablowski (trener), Grzegorz Grochowski, Rafał Komenda, Przemysław Kuźkow, Piotr Pamuła, Dominik Groth, Jakub Janik

Przychodzą: Mateusz Bartosz (King), Alan Czujkowski (MKS DG), Maksymilian Motel (Księżak), Antoni Michalski (Znicz), Michał Aleksandrowicz (Astoria), Filip Munyama (MUKS)

Odchodzą: Bartosz Majewski (Górnik), Karol Nowakowski (WKK), Jan Piliszczuk (KKS Polonia), Paweł Kopycki (Decka), Mateusz Szwed (Znicz)

SKS Starogard Gdański (🔒)

Zostają: Szymon Ćwikliński, Tymon Szymański, Kacper Burczyk, Filip Stryjewski, Filip Cebula

Przychodzą: Kamil Sadowski (trener, Weegree), Piotr Lis (AGH), Oskar Życzkowski (AZS UJK), Wojciech Czerlonko (Twarde Pierniki), Krystian Reszka, Damian Janiak (Decka), Daniel Ziółkowski (wypożyczenie, Trefl), Jakub Motylewski (MKS DG), Filip Małgorzaciak (MKS DG)

Odchodzą: Marek Popiołek (trener), Michał Sadło (BS Polonia), Bartłomiej Pietras (HydroTruck), Szymon Ryżek (GTK), Michał Kierlewicz (KKS Polonia), Bartłomiej Karolak (Kolejarz), Paweł Śpica (Miasto Szkła)

Start II Lublin

Zostają: Wiktor Kępka

Przychodzą:

Odchodzą: Przemysław Łuszczewski (trener, Decka), Mikołaj Stopierzyński (Górnik), Bartosz Ciechociński (Enea), Damian Jeszke (HydroTruck), Karol Obarek (szuka klubu), Kamil Barnuś (Decka), Bartłomiej Nycz (szuka klubu), Krzysztof Wąsowicz (Turów), Adam Myśliwiec (koniec kariery), Tymoteusz Pszczoła (studia w USA), Norbert Ziółko (HydroTruck)

Miasto Szkła Krosno (🔒)

Zostają: Roman Prawica (trener), Dariusz Oczkowicz, Szymon Szymański, Konrad Dawdo, Michał Gomułka, Santiago Vaulet

Przychodzą: Maksymilian Zagórski (TBS Śląsk II), Kacper Traczyk (Turów), Klavs Dubults (Valmeria), Stanisław Heliński (Turów), Michał Jankowski (Księżak), Hubert Łałak (wypożyczenie, Trefl), Kacper Walciszewski (Niedźwiadki), Paweł Śpica (SKS)

Odchodzą: Szymon Sobiech (AGH), Roman Janik (Decka), Damian Ciesielski (Decka), Dawid Zaguła (szuka klubu), Sebastian Rompa (Trefl), Julian Jasiński (Rawlplug), Adam Głowacki (studia)

MKKS Żak Koszalin (🔒)

Zostają: Mateusz Pryć, Jakub Dłoniak, Eryk Naczlenis, Maciej Szewczyk

Przychodzą: Artur Łabinowicz, Mateusz Itrich (Kotwica), Szymon Osipik, Enrest Borowski, Kacper Droździel, Wojciech Pisarczyk (Sokół), Ajay Sanders, Cezary Karpik (Sokół OM), Michał Krupa, Mateusz Kaszowski (Decka)

Odchodzą: Jacek Imiołek (II trener), Piotr Ignatowicz (trener), Marcin Tomaszewski (Enea), Wiktor Sewioł (Arka)

WKS Śląsk II Wrocław (🔒)

Zostają: Sebastian Bożenko, Bartosz Jadaś, Miłosz Góreńczyk, Jakub Bereszyński, Aleksander Leńczuk, Wojciech Siembiga, Paweł Strzępek, Mikołaj Wojciechowski

Przychodzą: Marcin Grygowicz (I trener), Edis Korman (KK Litija), Oskar Hlebowicki (BK Likawa), Daniel Soroka (Exact), Kuba Piśla (Exact), Mateusz Czempiel (Exact), Mikołaj Jamiołkowski (Politechnika GD), Michał Mindowicz (IgnerHome), Mikołaj Adamczak (GTK II), Przemysław Kociszewski (Arka II), Mateusz Głodek (Exact)

Odchodzą: Maksymilian Zagórski (Miasto Szkła), Kacper Marchewka (Arka), Jan Wójcik (Zastal), Szymon Walski (Górnik)

Decka Pelplin (🔒)

Zostają: Dawid Sączewski, Mateusz Kulis, Hubert Wyszkowski

Przychodzą: Przemysław Łuszczewski (trener, AZS), Roman Janik (Miasto Szkła), Thomas Davis (King), Wojciech Dzierżak, Damian Ciesielski (Miasto Szkła), Krystian Tyszka (GKS), Paweł Kopycki (Dziki), Mateusz Żebrok (Pogoń), Jakub Wojciechowski (ALMS), Kamil Barnuś (Start II)

Odchodzą: Marcin Radomski (trener), Damian Szczepanik (BS Polonia), Damian Janiak (SKS), Mateusz Kaszowski (Żak), Mariusz Konopatzki (Arka)

PGE Turów Zgorzelec

Zostają: Filip Pruefer

Przychodzą: Paweł Turkiewicz (I trener), Krzysztof Wąsowicz (Start II), Szymon Pawlak (AGH), Arkadiusz Adamczyk (Znicz), Michał Samolak (Rycerze), Mikołaj Styczeń (Team-Plast), Ignacy Grochowski (Twarde Pierniki)

Odchodzą: Stanisław Heliński (Miasto Szkła), Adrian Kordalski (Górnik), Kacper Traczyk (Miasto Szkła), Michał Marek (Górnik),

KKS Polonia Warszawa (🔒)

Zostają: Andrzej Kierlewicz (trener), Marcin Dutkiewicz, Patryk Gospodarek, Patryk Pełka, Adam Linowski, Marcin Wieluński, Michał Szymański, Adam Anusewicz, Adam Lisewski, Maksymilian Szefler

Przychodzą: Michał Kierlewicz (SKS), Jan Piliszczuk (Dziki), Damian Cechniak (Górnik)

Odchodzą: Krystian Śnieg (szuka klubu), Krystian Koźluk (szuka klubu), Hubert Miłak (Znicz), Michał Wojtyński (Legion)

Enea Basket Poznań (🔒)

Zostają: Przemysław Szurek (trener), Jakub Fiszer, Michał Wielechowski, Patryk Stankowski, Jakub Simon, Iwo Maćkowiak, Jan Jakubiak, Oliwier Bednarek, Jakub Andrzejewski, Jan Nowicki, Oliwier Szczepański, Iwo Baganc, Igor Urban

Przychodzą: Wojciech Fraś (AGH), Marcin Tomaszewski (Żak), Bartosz Ciechociński (Start II)

Odchodzą: Iwo Olender (HydroTruck)

BS Polonia Bytom (🔒)

Zostają: Mariusz Bacik (trener), Sebastian Dąbek, Karol Jagoda, Paweł Bogdanowicz, Tomasz Deja, Marek Piechowicz, Paweł Respondek

Przychodzą: Radosław Chorab (Bozza), Patryk Wieczorek (MKS Dąbrowa), Michał Chrabota (WKK), Michał Sadło (SKS), Przemysław Zygmunciak (Tur), Damian Szczepanik (Decka), Dominik Krakowiak (Wisła)

Odchodzą: Marcin Salamonik (szuka klubu)

HydroTruck Radom

Zostają: Robert Witka (trener), Jakub Zalewski, Filip Zegzuła, Daniel Wall, Filip Karczemny

Przychodzą: Jakub Patoka (WKK), Błażej Sowa (Znicz), Bartłomiej Pietras (SKS), Damian Jeszke (Start II), Kaheem Ransom (Gostivar 2015), Norbert Ziółko (Start II), Iwo Olender (Enea)

Odchodzą: Maciej Żmudzki (King)

Zestawienie drużyn w oparciu o trwający sezon 2021/2022 plus ekipy uzyskujące prawo do gry w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Ostateczny skład zespołów, które przystąpią do sezonu 2022/2023 poznamy po zakończeniu weryfikacji.