Tomasz Zych nowym szkoleniowcem AZS-u AGH Kraków

Po trzynastu długich latach w Krakowie będziemy mieli nowego szkoleniowca. W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1. Ligi Mężczyzn nowym trenerem AZS-u AGH Kraków będzie Tomasz Zych.

36-letni trener w najbliższym sezonie przejmie rolę pierwszego trenera w miejsce Wojciecha Bychawskiego, który dość niedawno został ogłoszony szkoleniowcem Suzuki Arka Gdynia (LINK). Jako zawodnik występował w barwach Unii Tarnów, Miasta Szkła Krosno oraz Basketu Kraków. Z Akademikami z Krakowa Zych związał się w sezonie 2013/2014, dając im trzykrotnie awans na zaplecze ekstraklasy. Jednak przez liczne kontuzje 36-letni rozgrywający nie mógł kontynuować swej kariery zawodniczej.

Jako asystent przyczynił się do zdobycia przez krakowski AGH, Akademickiego Mistrzostwa Polski w 2018 roku oraz Mistrzostwa Polski do lat 20 rok później. W poprzedniej kampanii 36-latek asystował byłemu szkoleniowcowi krakowskiej drużyny, która ostatecznie zajęła po rundzie zasadniczej 14.lokatę (14 zwycięstw i 20 porażek). ,,Chciałbym podziękować za szansę jaką dostałem, chcę ją wykorzystać w 100%. Już nie mogę się doczekać przyszłego sezonu, jestem pełen nadziei” oznajmia nowy szkoleniowiec krakowskiej ekipy.

fot. AZS AGH Kraków Koszykówka

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *