Suzuki 1 Liga: Pewne zwycięstwo AZS-u UMCS nad Decką

W jedynym środowym starciu 13.kolejki Suzuki 1 Ligi Koszykówki Mężczyzn AZS UMCS Start Lublin wygrał przed własną publicznością z Decką Pelplin 92:70.

AZS UMCS Start Lublin – Decka Pelplin 92:70

W uprzedniej zapowiedzi napisaliśmy, że obydwie drużyny mają podobny bilans zwycięstw i porażek oraz liczbę punktów (5-6, 16 punktów). Tym samym w lubelskiej hali MOSiR szykowało nam się interesujący pojedynek o szóste zwycięstwo w aktualnym sezonie. Udaną pierwszą kwartę mieli przyjezdni, którzy po trzypunktowym rzucie Dawida Sączewskiego oraz punktach spod kosza Damiana Szczepanika i Mateusza Kaszowskiego prowadzili 10:6. Do wyrównania stanu doprowadziły oczka z pomalowanego pola Michaela Gospodarka i półdystans Krzysztofa Wąsowicza (10:10). W tym samym momencie pelplinianie podkręcili tempo gry, notując serię 11:0 pozwalającą wyjść na dwucyfrową przewagę. Po pierwszych dziesięciu minutach Decka wygrywała 21:15. Sytuacja odmieniła się w drugiej odsłonie, gdy coraz lepiej spisywał się duet Obarek-Wąsowicz – ich punkty sprawiły, że zawodnicy z Koziego Grodu wyszli na prowadzenie (24:23). Lublinianie w następnym fragmencie jeszcze bardziej odjechali swoim przeciwnikom, dzięki zespołowej grze oraz lepszej komunikacji. Dzięki punktom m.in. Karola Obarka, Bartosza Ciechocińskiego czy pozostałych kolegów z lubelskiej ekipy po pierwszej połowie było 45:33 dla lubelskich akademików.

Lublinianie po zmianie stron kontynuowali swoją dobrą grę z poprzedniej dziesiątki. Do doskonale spisującego się Obarka oraz Ciechocińskiego swoje trafienia dołożył Myśliwiec, a kolejne punkty wyżej wymienionej dwójki dały przed końcem trzeciej części wyraźne prowadzenie gospodarzy – 69:44. Przyjezdni zdołali odrobić parę oczek, lecz akademicy po trzech kwartach wysoko prowadzili 73:52. W ostatniej części konfrontacji pelplinianie zaczęli nieco odrabiać po celnych koszach Sączewskiego, Szczepanika i Kaszowskiego (77:63). Jednak w dobrym miejscu i czasie znaleźli się Obarek oraz Wąsowicz, dzięki którym mieliśmy ponownie ponad 20-punktową różnicę (86:65). Już do ostatniej syreny meczu lubelscy koszykarze dowieźli bardzo pewne zwycięstwo nad Decką Pelplin 92:70.

Najwięcej punktów dla zespołu Przemysława Łuszczewskiego zdobył Karol Obarek – 22 punkty, 8 zbiórek i 5 asyst. 19 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst dodał Bartosz Ciechociński. To spotkanie nie miło będzie wspominał Mikołaj Stopierzyński, ponieważ w czwartej minucie starcia nabawił się urazu. W zespole Decki Pelplin brylował Dawid Sączewski – zdobywca 21 punktów i 5 zbiórek. 15 „oczek” i 5 asyst dopisał Mateusz Kaszowski. Lubelska drużyna z dorobkiem 18 punktów (6-6) plasują się w obecnym momencie na 8.miejscu. Decka Pelplin z kolei z rekordem 5 zwycięstw i 7 porażek ma na ten moment 10.pozycję.