Wińkowski bohaterem Decki! Pelplinianie lepsi od Żaka

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu w koszalińskiej hali Gwardia, Decka Pelplin pokonuje na wyjeździe MKKS Żak Koszalin 78:77.

MKKS Żak Koszalin Decka Pelplin 77:78 Statystyki

Doskonale w spotkanie weszli pelplinianie, którzy po rzutach Damiana Ciesielskiego, Romana Janika, a także akcji „and one” Karola Obarka dość szybko objęli prowadzenie (0:7). Pomału do głosu doszli Mateusz Kaszowski oraz Arnold Sanders, którzy celnymi trójkami nadrobili prawie wszystkie zaległości (8:10). Później skutecznymi akcjami odpowiedzieli Ciesielski oraz Kopycki, ale po drugiej stronie równie dobrze trafiali Dłoniak oraz Sanders. Tą część widowiska zamknęły punkty spod kosza Janika, a po przeciwnej stronie  „oczka” Mateusza Itricha (15:18).

Następna część rozpoczęła się od trójek Thomasa Davisa i Mateusza Kaszowskiego. Pokrótce po trzypunktowym rzucie Obarka Decka odskoczyła na siedem punktów (20:27). Koszalinianie w ciągle kolejnych akcji błyskawicznie uzyskali kontakt z oponentem przy pomocy dwóch następnych trójek Kaszowskiego. Do niemalże końca pierwszej połowy obie drużyny trzymały się blisko siebie. Trafienie zza łuku Janika, a także efektowna paczka Wińkowskiego dała po 20 minutach 7-punktową zaliczkę dla Decki (31:38).

DRUGA POŁOWA

Od solidnej wymiany ognia z obu stron rozpoczęła się druga połowa potyczki. Na trójki Marcinkowskiego i Sandersa pelplinianie odpowiadali dobrymi zagraniami Wińkowskiego oraz Ciesielskiego, a także wolnymi Obarka (42:50). W drugiej części tej ćwiartki za straty zabrali się gospodarze dzięki punktom Kaszowskiego, Dłoniaka oraz Pisarczyka. Trzypunktowy rzut ostatniego z nich wyprowadził Żaka minimalnie na przód. Rezultat do końca tej partii przechodził z jednej strony na drugą. Ostatecznie po lay-upie Kaszowskiego, Żak prowadził po trzech kwartach 61:60.

Po czteropunktowej akcji Cezarego Karpika gospodarze odskoczyli pelplinianom na cztery punkty. Jednak po paru następnych minutach kolejne punkty Ciesielskiego i skuteczny hak Huberta Wyszkowskiego sprawiły, że po ponad połowie czwartej kwarty mieliśmy remis (68:68). Do końcowej syreny mieliśmy gwarantowane emocje w tej rywalizacji. Trójka Kaszowskiego i połowicznie wykorzystane wolne przez Itricha dały czteropunktową zaliczkę dla koszalinian (76:72). Tę stratę na 26 sekund przed zakończeniem meczu nadrobili Obarek razem z Davisem, trafiając łatwe punkty z rzutów wolnych. Na 5,3 sekundy minimalnie na przód Żaka wysunął Itrich, trafiając połowicznie z rzutów wolnych. W następnej akcji znakomite podanie od Ciesielskiego wykorzystał Piotr Wińkowskiego, rzucając cenne punkty spod tablicy na zwycięstwo. Ostatecznie Decka Pelplin pokonuje w wyjazdowym spotkaniu Żaka Koszalin 78:77.

Dla zwycięzców 18 punktów i 4 zbiórki odnotował Karol Obarek. W obozie koszalińskim wyróżniał się Mateusz Kaszowski z dorobkiem 19 punktów, 9 asyst oraz 5 przechwytów.

fot. Krystian Rychłowski Photography
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *