Polonia triumfuje w Derbach Warszawy!

W środowych derbach Warszawy w ramach 24. kolejki meczów w Suzuki 1.Lidze „Czarne Koszule” pokonały Dziki 81:67.

KKS Polonia Warszawa Dziki Warszawa 81:67 Statystyki

Dobry początek pojedynku miały Dziki, które po punktach z wolnych Michała Aleksandrowicza oraz trójce Grzegorza Grochowskiego prowadziły czterema punktami (3:7). Marcin Wieluński wraz z Michałem Kierlewiczem zabrali się za odrabianie strat, ale skutecznie wtórował Aleksandrowicz. Po trzypunktowym rzucie Maksymiliana Motela przewaga gości wzrosła do ośmiu punktów (8:16). Poloniści zdołali odpowiedzieć trójkami Jana Piliszczuka i Marcina Dutkiewicza, ale równie dobrze ripostował Przemysław Kuźkow (2+1). Pierwszą część widowiska zamknął udanym wjazdem Kierlewicz (16:22).

W następnej podopieczni Krzysztofa Szablowskiego odjechali na 11-punktową zaliczkę po kolejnej celnej trójce Motela, a także lay-upie Azora (18:29). Pomału do nabrania zaległości skutecznie zabrali się Piliszczuk z Pełką, trafiając po trójce. Po następnych punktach Pełki oraz wolnych Gospodarka, przewaga przyjezdnej ekipy stopniała do trzech „oczek” (30:33). Sytuację zawodników w granatowych strojach uspokoili na moment Azor oraz Kuźkow. Ostatecznie po trafieniu zza linii 6,75m Dutkiewicza i koszu Kierlewicza to Polonia prowadziła po 20 minutach 40:38.

DRUGA POŁOWA

Zawodnicy Jakuba Pendrakowskiego lepiej weszli po dłuższej pauzie w drugiej połowie. Kolejne punkty Pełki, Gospodarka i Piliszczuka pozwoliły miejscowym osiągnąć pułap 10 „oczek” (48:38). Na fatalny moment w grze Dzików starali się reagować Aleksandrowicz z Czujkowskim, ale raz za razem pod kosz udanie wjeżdżał Patryk Gospodarek. Potem przyjezdny zespół za sprawą punktów Azora i Komendy przybliżył się do „Czarnych Koszul” na cztery punkty (52:48). Jednak lepszą końcówkę partii mieli gospodarze, którzy po celnych rzutach Sammiego Barnesa-Thompkinsa oraz Adama Linowskiego prowadzili po trzeciej ćwiartki ośmioma punktami (59:51).

Marcus Azor wraz z Michałem Aleksandrowiczem sprawiali, że Dziki mogły jeszcze nawiązać walkę z polonistami. Jednak ich skuteczne plany zostały pokrzyżowane przez Piliszczuka oraz Dutkiewicza. Celny rzut zza łuku Pełki, a także lay-up Piliszczuka okazały się decydującymi ciosami, z których goście nie potrafili się podnieść. Kuźkow do spółki z Griszczukiem i Munyamą mogli jedynie zmniejszyć rozmiar klęski. Ostatecznie Polonia wygrywa derbową potyczkę z Dzikami 81:67.

Patryk Pełka oraz Jan Piliszczuk trafili dla „Czarnych Koszul” po 16 punktów i 6 zbiórek. Dla Dzików po 15 „oczek” zdobyli Michał Aleksandrowicz oraz Marcus Azor.

fot. KKS Polonia Warszawa
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *